Dzisiaj poświęcona została siedziba Telewizji Republika. Poświęcenia dokonał o. Krzysztof Stępowski – redemptorysta, duszpasterz tradycjonalistów. Budynek telewizji znajduje się na ulicy Farbiarskiej w Warszawie.

Redaktor naczelny telewizji Bronisław Wildstein powiedział, że wszystko wskazuje na to, że projekt który początkowo wyglądał skromnie, za kilka lat będzie niezwykle wielki i wówczas zapewne wiele osób będzie się dziwić, w jak skromnych warunkach ruszała telewizja.

(fot Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska)

Piotr Barełkowski, prezes stacji, odpowiedzialny za rozmowy z telewizjami kablowymi i satelitarnymi wyraził nadzieje, że dzięki Tomaszowi Sakiewiczowi odpowiedzialnemu za promocję, telewizja osiągnie odpowiedni pułap żeby się finansować.

Telewizja Republika.będzie kanałem publicystyczno-informacyjnym nadającym siedem dni w tygodniu ze studia w Warszawie. Program stacji ma zawierać publicystykę na żywo, różnego rodzaju magazyny i publicystykę kulturalną. Ofertę mają uzupełniać także filmy dokumentalne i reportaże. Wiosną 2013 roku nową telewizję będzie mógł oglądać każdy kto ma dostęp do sieci kablowych, platform satelitarnych lub internetu.


(fot Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska)
W powstanie telewizji zaangażowani są znani dziennikarze: Bronisław Wildstein (który będzie redaktorem naczelnym), Tomasz Sakiewicz (wiceprezes), Ewa Stankiewicz (dyrektorka artystyczna), Rafał Ziemkiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Paweł Lisicki i Katarzyna Gójska-Hejke.

(fot Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska)

Obejrzyj film z poświęcenia siedziby Telewizji Republika