Piorunek zamiast serduszka

  

Kto wrzuci pieniążek do puszki, dostanie czerwony piorunek do przyklejenia na kurtkę, tak jak w poprzednich latach serduszko. Czy tak będzie w tym roku? Na razie Owsiak namalował i przekazał WOŚP obraz z piorunkiem i napisem „To jest wojna”. Trochę szkoda, że nie umieścił go na pacyfie, którą nosi na koszulce. Byłoby logicznie. Najlepiej obok napisu „Miłość, przyjaźń, muzyka”.

A po wypowiedzeniu wojny Kościołowi Owsiak oczywiście wyśle pod kościoły dzieci z puszkami. Co tam, katolicy, małe-mu dziecku nie dacie, co chce pomagać? Ale z was obłudnicy, tfu! Podejście Owsiaka do Kościoła jest typowe dla dziecka wychowanego w rodzinie milicyjnej (jego rodzi-ce byli w MO, brat w ORMO). Pomieszanie nienawiści, pogardy i szydery podszyte lekkim strachem przed księdzem, bo pewnie może spalić na stosie, jak w komunistycznych książkach pisali. I oczywiście brak poczucia wstydu, że raczej niehonorowo jest wysyłać dzieci po prośbie pod kościoły, których się żywiołowo nie znosi. Jak ktoś wychował się na klimaciku milicyjnym, to czuje się wręcz dumny, że tak cwaniacko i skutecznie sobie z katolikami pogrywa. Dawniej dawali za to odznakę za wzorową służbę, dziś trzeba nagradzać się samemu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts