„Jan Paweł II nie jest człowiekiem do podziwiania, tylko do naśladowania” – możemy często usłyszeć od przedstawicieli pokolenia JPII. Pewnym jest, że Papież Polak wywarł ogromny wpływ na miliony ludzi na świecie, a także przyczynił się do wielu zmian ustrojowych. Historycy i politolodzy są zgodni, że gdyby nie ten pontyfikat, to władza komunistyczna w Polsce mogłaby utrzymywać się przez kolejnych wiele lat, a ewentualne próby jej obalenia spowodowałaby niewyobrażalny rozlew krwi.

Ale to nie wszystko, bo to, co Jana Pawła II szczególnie charakteryzowało, to miłość bliźniego. Na spotkania z nim nierzadko przybywały miliony ludzi. Usunął bariery oddzielające papieża od wiernych, żartował z nimi, błogosławił, rozmawiał bezpośrednio. Uwielbiał kontakt z młodzieżą. Jego inicjatywą były Światowe Dni Młodzieży, które nadal gromadzą gigantyczne tłumy z całego globu.

Aby przypomnieć ogromne zasługi Jana Pawła II i dać odpór wściekłemu atakowi środowisk lewackich na jego osobę, 24 listopada o godz. 19 zapraszamy Państwa na premierę programu „Dumni Biało-Czerwoni. Papież Polak”.

W produkcji znajdą się m.in. rozmowy z historykiem i publicystą Tadeuszem Płużańskim, legendą Solidarności Adamem Borowskim oraz przedstawicielami Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Opowiemy o ciekawostkach z życia Karola Wojtyły, jego drodze od Wadowic do Watykanu, a także historycznym pontyfikacie. Ponadto odwiedzimy też Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie oraz porozmawiamy z jego kustoszem.

Premiera już 24 listopada o godz. 19!