Antycovidowcy jak pacyfiści

  

Sekta antycovidowców jest zabawna w swoim radykalizmie. Czytam, jak bardzo i ostatecznie się kompromituję oraz że Lisiewicz był kiedyś odważny, a teraz się sprzedał. I ziewam sobie. Ojej, aż tak? Strach się bać!

Cechą sekciarzy jest niedostrzeganie własnej wtórności, wszystkie bluzgi to kopiuj-wklej z innych sekt. Gdyby Lisiewicz, niegdysiejszy buntownik, miał iść za modami, zamiast kontestować PRL-bis zapisałby się do Owsiaka. Antycovidowcy przypominają pacyfistów protestujących przeciw wojnie w Wietnamie. We własnym mikroświecie szlachetnych, bo źle jest zabijać, w skali makro – sojuszników Sowietów. Żałosne są w mikroświatach antycovidowców okrzyki, jaką nową sprzeczność wykryli w decyzjach urzędników. I nieumiejętność łączenia faktów – jakie jest psychologiczne znaczenie masek, jak nieszkodliwa wyprawa w Tatry łączy się ze szkodliwym zatłoczeniem Krupówek. I że teraz trwa walka o to, żeby nie zatkały się szpitale. Kto nie ma pojęcia o zarządzaniu w skali makro, powinien założyć sobie nie kaganiec, lecz knebel! I bez złudzeń: jak w latach 60., tak i tu Moskwa czuwa. Protesty koordynuje ugrupowanie prorosyjskie, czyli antypolskie. Pomiędzy jednym i drugim jest zawsze znak równości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts