Rosati: "W 1968 r. pałowało nas ZOMO". Internauci: Dwa lata po tym, jak wstąpił pan do PZPR?

W związku z niedawnymi wydarzeniami w stolicy związanymi z zatrzymaniem Michała Sz. "Margot", głos zabrał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Rosati. "Przypomniał mi się 1968 rok kiedy pałowało nas ZOMO na Krakowskim Przedmieściu" - napisał Rosati. Internauci przypomnieli mu, że wówczas od dwóch lat był w szeregach... PZPR.

Dariusz Rosati
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

W związku z aresztem dla Michała Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot" - w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją - zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób.

Odnosząc się burzliwego przebiegu protestów, w sobotę wpis na Twitterze zamieścił poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Rosati.

"Brutalna reakcja policji wobec działaczy LGBT ma na celu przekonanie społeczeństwa, że LGBT jest zagrożeniem dla Polski. Ma odwrócić uwagę od powrotu pandemii i PiS-owskich afer. Przypomniał mi się 1968 rok kiedy pałowało nas ZOMO na Krakowskim Przedmieściu. Idą ponure czasy" - napisał parlamentarzysta.

Użytkownicy Twittera szybko przypomnieli politykowi, że od 1966 r. był on członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W 2013 r. o Rosatim tak pisaliśmy na naszych stronach:

Dariusz Rosati w latach 1966-1990 należał do komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W listopadzie 2007 r. IPN podał, że Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim "Kajtek"), w 1976 r. w kategorii "zabezpieczenie", a w 1978 - jako kontakt operacyjny ps. "Buyer". Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii "kandydat", a listopadzie 1989 r. w kategorii "zabezpieczenie". Na przełomie lat 80. i 90. był zaś jednym z członków rady nadzorczej FOZZ - funduszu, którego działalność doprowadziła do jednej z największych w historii III RP defraudacji środków publicznych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dariusz Rosati

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo