Premier o profanacji pomnika Jezusa: „Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone”

"Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, reagując na profanację pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zapowiada również, że Polska "nie popełni błędów Zachodu", który tolerował "barbarzyństwo".

Premier Mateusz Morawiecki przed zbezczeszczonym wcześniej pomnikiem
fot. Adam Guz (KPRM) / twitter.com / @PremierRP

 

W sprawie profanacji pomników poseł Sebastian Kaleta złożył już zawiadomienie do prokuratury. Teraz do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który jak wynika ze zdjęć udostępnionych na platformie społecznościowej, wybrał się pod pomnik na Krakowskie Przedmieście. Napisał też pełen emocji wpis:

Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 29 lipca 2020

 

"Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!" - zaczyna Mateusz Morawiecki.

"Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna"

- pisze premier.

"Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji. I nie mówimy tu wyłącznie o agresji fizycznej, ale przede wszystkim medialnej, werbalnej - w sferze kultury, symboli i ideologii, bo dziś tego rodzaju agresja posiada dużo większą siłę oddziaływania na społeczeństwa"

- dodaje.

"Miliony Polaków pragną dziś żyć w państwie tolerancyjnym i szanującym różne punkty widzenia. W pełni to popieram i jako premier polskiego rządu będę zawsze stał na straży wolności słowa i myśli. Te wartości były i są nierozerwalnie związane z Polską i Solidarnością. Tego rodzaju akty wandalizmu, jakie obserwowaliśmy wczoraj w Warszawie, nie prowadzą do niczego dobrego, i mają jeden cel - jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo. Nie pozwolę na to!"

- zapowiada Mateusz Morawiecki.

"W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa. Tolerancja oznacza również wzajemność. Bez poszanowania ideałów większości wszelkie mniejszości zamiast zjednywać sobie zwolenników - przysparzają wyłącznie wrogów"

- kontynuuje szef rządu.

"Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś - “Burząc pomniki, oszczędzajcie cokoły. Zawsze mogą się przydać.” Tylko czy burzący na pewno wiedzą, do czego?"

- kończy premier.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Facebook

#prowokacja LBGT #LGBT #Mateusz Morawiecki #Warszawa #Pomnik Jezusa

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo