- Jesteśmy w przededniu wyborów prezydenckich, to prawda. Jestem przekonany, że prezydent Duda poradzi sobie bardzo dobrze. Z nami czy bez nas, Andrzej Duda na pewno odniesie wielki sukces - powiedział Donald Trump na konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem.

Wsparcie amerykańskiego prezydenta oburzyło polityków Koalicji Obywatelskiej. Minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska ocenił słowa Trumpa jako „mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski”.

„Wypowiedź prezydenta Trumpa, że "liczy na to, iż w wyborach prezydenckich Andrzej Duda odniesie sukces" to mieszanie się 3 dni przed wyborami w wewnętrzne sprawy Polski. Nikt z zagranicy nie będzie nam wskazywał prezydenta. To nie czasy Breżniewa”

 czytamy we wpisie.

Podwójne standardy

Burmistrzowie: Londynu, Madrytu, Bratysławy, Budapesztu, Helsinek, Rejkiawiku wsparli kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Ich wypowiedzi opublikowane zostały w krótkim materiale zamieszczonym na Twitterze. Burmistrzowie w swoich wypowiedziach wyrazili wsparcie dla Trzaskowskiego w swoich ojczystych językach, dodając na koniec po polsku "trzymamy kciuki".

Zdawać by się mogło, że „agitacja spoza granic” w wykonaniu samorządowców z Europy Zachodniej równie mocno oburzy Tomasza Siemoniaka. Nic z tego. Nagranie zostało podane dalej przez polityka.

Po wpisie internauty, Siemoniak zareagował.