Sikorski już znalazł miejsce dla Giertycha. "Byłby bardzo dobrym prokuratorem generalnym"

Radosław Sikorski, były szef MSZ, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej, stwierdził dziś, że Roman Giertych byłby "bardzo dobrym prokuratorem generalnym". - Profesjonalnie zająłby się tzw. rozliczeniem rządów PiS - powiedział Sikorski. Tymczasem o "tajemniczych związkach" Giertycha piszą dziennikarze "Gazety Polskiej" w najnowszym wydaniu tygodnika.

Roman Giertych
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Radosław Sikorski był dzisiaj gościem programu Onet Rano. Podczas rozmowy stwierdził, że "bardzo dobrym prokuratorem generalnym, który profesjonalnie zająłby się tzw. rozliczeniem rządów PiS byłby Roman Giertych".

- Po następnych wyborach parlamentarnych sądzę, że będziemy u władzy, na czele rządu koalicyjnego i wreszcie będziemy sprzątać po PiS-ie ten bałagan i w konstytucji i instytucjach

- powiedział Sikorski.

Roman Giertych od 2001 do 2007 roku był posłem, a w latach 2006–2007 był wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Giertych był też prezesem Ligi Polskich Rodzin. Po zakończeniu kadencji posła Roman Giertych wrócił do praktyki adwokackiej. Reprezentował m.in. biznesmenów oraz polityków Platformy Obywatelskiej: Radosława Sikorskiego czy Donalda Tuska.

O "tajemniczych związkach" Romana Giertycha piszą dziennikarze - Dorota Kania i Jacek Liziniewicz - w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się już w najbliższą środę. Nie przegap!

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Roman Giertych #Radosław Sikorski

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo