Turystycznych podróży Polaków nie zatrzymał koronawirus. Nie ma masowych rezygnacji z wyjazdów

Krzywa wieża w Pizie / pixabay.com

  

Turyści nie odwołują masowo wyjazdów z powodu pojawienia się koronowirusa we Włoszech - powiedział prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych Marcin Wujec.

W związku z koronawirusem Główny Inspektorat Sanitarny odradza Polakom podróżowanie nie tylko do Chin, gdzie wybuchła epidemia, czy Korei Południowej, ale także m.in. do Włoch.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus WHO powiedział w środę, że po raz pierwszy liczba nowych zakażeń koronawirusem wykrytych poza Chinami była wyższa niż liczba nowych przypadków zgłoszonych przez Pekin. Wskazał na nagły wzrost liczby zakażeń nowym koronawirusem we Włoszech, Iranie i Korei Południowej. Jak dodał, zakażenia powiązane z Iranem potwierdzono w Bahrajnie, Iraku, Kuwejcie i Omanie, a przypadki powiązane z Włochami zanotowano w Algierii, Austrii, Chorwacji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii.

Według szefa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT), niepokój w związku z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się koronowirusa we Włoszech i Europie istnieje i to w całej Polsce.

Ten niepokój rośnie i może dotyczyć nawet wyjścia do sklepu, bo łatwiej się niepokoić, niż być spokojnym. Zachęcam więc do śledzenia informacji i komunikatów osób i instytucji, które się na tym znają

- powiedział Wujec.

Dodał, że nie ma żadnych potwierdzonych informacji o masowym odwoływaniu wyjazdów turystycznych z powodu koronowirusa. "Na pewno jest duża fala telefonów z pytaniami, ale odwoływań wyjazdów nie ma" - zaznaczył.

Jak wskazał, pojawienie się wirusa w Europie zbiegł się z zakończeniem sezonu wyjazdów zimowych. "Mamy bardzo dużą fale wyjazdów świątecznych, noworocznych i z okazji ferii za sobą, a teraz jesteśmy w takim okresie, że sprzedaż wyjazdów nie jest duża, więc może dobrze, że dzieje się to teraz" - powiedział. Dodał, że za wcześnie jest przewidywać jak sytuacja potoczy się dalej.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych powstało w w 2011 r., zrzesza blisko 200 polskich agentów turystycznych z całej Polski.

 



Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Putin oczekuje szczytu epidemii w Rosji

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

W Rosji szczyt epidemii koronawirusa nie został jeszcze osiągnięty - ocenił na naradzie z urzędnikami i ekspertami prezydent Władimir Putin. Dodał, że Rosja uwzględnia „negatywne i pozytywne” doświadczenia ze świata i wezwał, by uniknąć cudzych błędów.

- Jak najuważniej śledzimy sytuację, uwzględniamy zarówno pozytywne, jak i negatywne doświadczenie innych krajów. Po raz kolejny zaznaczę, że szczyt epidemii jeszcze nie został osiągnięty. Teraz jest nadzwyczaj ważne, by uniknąć cudzych błędów - powiedział Putin.

Rosyjski prezydent wypowiadał się dziś ze swej rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą. Narada odbyła się w formie wideokonferencji.

Putin pytał wirusologów, czy ich zdaniem możliwe jest skrócenie obecnych dni wolnych od pracy, obowiązujących w Rosji do końca kwietnia. Zaznaczył, że zależy mu na opinii i prognozach specjalistów. Podkreślił, że wiele przedsiębiorstw w kraju wstrzymało pracę.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapowiadał w niedzielę, że w tym tygodniu, a być może i dłużej, Putin będzie pracował zdalnie. Rzecznik zapewnił, że taka aktywność szefa państwa nie jest związana z wykryciem koronawirusa u Denisa Procenki - lekarza, z którym Putin spotkał się 24 marca.

Jednakże we wtorek Pieskow potwierdził, że Putin przyjechał na Kreml, gdzie spotkał się z jednym z wicepremierów i że podczas niektórych spotkań uścisnął rękę ich uczestnikom. - Jeśli chodzi o tych, którym prezydent podaje rękę, to są to ludzie - by tak rzec - starannie sprawdzeni - zapewnił Pieskow.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts