Wyzywali Dudę, a Kidawa-Błońska ich wyściskała. Rzecznik prezydenta ma pytania do PO

- Pytanie, czy wulgarne okrzyki to jest to nowe otwarcie PO po zmianie przewodniczącego? Czy to jest ta zapowiadana zmiana w komunikacji? - zapytał w rozmowie z Lidią Lemaniak rzecznik prezydenta RP, Błażej Spychalski, komentując wczorajszą skandaliczną sytuację z udziałem kandydatki PO na prezydenta, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wczoraj na Pomorzu prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. W Pucku i Wejherowie grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem. Pikietujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła m.in. "Konstytucja", "Duda jesteś wstydem narodu", "Duda = 4 litery", "Przestańcie kraść, wyPAD 2020".

Demonstrujący gwizdali i wykrzykiwali hasła: "Marionetka", "Będziesz siedział", "Cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje". W odpowiedzi, zebrany na Placu Wejhera tłum, wykrzykiwał: "Cisza", "Andrzej Duda", "Precz z komuną". Doszło również do pojedynczych incydentów między manifestującymi, a przybyłymi na spotkanie z prezydentem mieszkańcami Wejherowa, m.in. wulgarnych wyzwisk i wzajemnego wyrywania transparentów.

Po całym zajściu kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, podeszła do wykrzykujących niecenzuralne słowa, przywitała się z nimi i wyściskała ich.

Sytuację dla Niezalezna.pl skomentował rzecznik prasowy prezydenta RP, Błażej Spychalski.

Politycy PO muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: czy wspieranie takich zachowań jak hejt na głowę państwa, prezydenta Andrzeja Dudę, podczas uroczystości państwowych w Pucku i Wejherowie jest sposobem na ich kampanię wyborczą?

- mówił.

Pytanie, czy wulgarne okrzyki to jest to nowe otwarcie PO po zmianie przewodniczącego? Czy to jest ta zapowiadana zmiana w komunikacji?

- dodał prezydencki minister.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo