Wersja Grodzkiego o „anonimach” legła w gruzach! Świadek „GP” pan Marek złożył zeznania

marszałek Senatu Tomasz Grodzki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Mężczyzna, który miał wręczyć pieniądze za zszycie rany operacyjnej w taki sposób, by wyglądało to jak najbardziej estetycznie opowiedział o kulisach swojego pobytu w szpitalu dziennikarzom „Gazety Polskiej”. Ordynatorem oddziału, na którym miało to miejsce, był wówczas dr Tomasz Grodzki. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, cytowany w „Gazecie Polskiej” pan Marek złożył już w tej sprawie zeznania.

„Pan Marek przebywał prawie dwa miesiące na oddziale torakochirurgii szpitala w Szczecinie-Zdunowie, gdzie ordynatorem był dr Tomasz Grodzki. Za to, by po operacji szyto mu ranę tak, żeby „nie wyglądał jak Frankenstein”, zapłacił 500 złotych. O żadnej fundacji nie było mowy. Według niego za pieniądze można tam było sobie kupić lepszą opiekę, załatwić przyjęcie do szpitala, a także mieć szpitalną salę tylko dla siebie”.
 - czytamy na łamach tygodnika „Gazeta Polska”.
[polecam:https://niezalezna.pl/307047-500-zlotych-zeby-nie-wygladal-jak-frankenstein-nowy-swiadek-o-sytuacji-w-szpitalu-w-zdunowie ]
 
 Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odnosząc się do kolejnych ujawniancyh przez media informacji w tej sprawie mówił o „anonimach”.

Spore zainteresowanie wzbudziła natomiast opublikowana na łamach portalu niezależna.pl informacja, z której wynikało, że w szpitalu Szczecin-Zdunowo na oddział, na którym leczono płuca, trafił pacjent... ze zrośniętym napletkiem. Cały tekst ukazał się w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”, a na łamach niezalezna.pl opublikowaliśmy nagranie pacjenta, który o wszystkim opowiedział dziennikarzom tygodnika.


 
Z naszych ustaleń wynika także, że Pan Marek - świadek opowiadający o kulisach swojego pobytu w szpitalu – złożył już w tej sprawie zeznania.
 
Nie jest to - jak twierdzi marszałek Grodzki - kolejna osoba anonimowa, tylko człowiek, który w tej sprawie złożył już zeznania pod nazwiskiem. Wiem, że już po rozmowie ze mną, złożył on zeznania w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i potwierdził wszystko to, o czym wcześniej opowiedział.
To już kolejna osoba, która potwierdza, że w szpitalu Szczecin-Zdunowo dochodziło do sytuacji korupcyjnych, a śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
- mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Duklanowski – dziennikarz, który który nagłośnił całą sprawę.
Autor tekstów o sprawie Grodzkiego:


Autor tekstów o sprawie Grodzkiego: "To nie są anonimy. Ci ludzie są gotowi zeznawać"

Z naszych ustaleń wynika także, że do prokuratury zgłosiło się już kilkanaście osób, które w swoich zeznaniach opowiadały o zdarzeniach mogących nosić znamiona korupcyjne w tej placówce. Prokuratura jednak nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów, a marszałek Grodzki odrzuca wszelkie oskarżenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hiszpańskie media o roli Polski w Unii: Znalazła się w „ścisłym klubie europejskim”

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Aleksiej Witwicki-Gazeta Polska

  

Hiszpańskie media nadal analizują sytuację w Unii Europejskiej po brexicie i... podkreślają przy tym rosnące znaczenie Polski! Jak twierdzą, znalazła się ona w „ścisłym klubie europejskim", razem z Paryżem i Berlinem. - Macron chce Polski w twardym jądrze Unii Europejskiej – napisał dziennik „El Mundo”.

Z kolei dziennik ABC napisał, że „Macron zapomniał o Hiszpanii i sytuuje Polskę, razem z Niemcami i Francją, na czele Unii Europejskiej post-brexit.”

- Geografia, gospodarka, broń nuklearna i nowe systemy obrony dają nowe przywództwo europejskie, kontynentalne, Niemcom, Francji i Polsce

 – napisał ABC.

[polecam:https://niezalezna.pl/307302-premier-morawiecki-przyznaje-jest-zainteresowanie-polska-pytaja-jakie-sa-zrodla-sukcesu]

Gazeta zauważyła, że zarówno Polska, jak i Francja podkreślają kontekst militarny rozkładu nowych sił na kontynencie. Przypomina, że już trzy lata temu, podczas spotkania NATO w Warszawie i wobec niepokojących postępów militarnych Rosji, przedstawiono ambitny plan "Enhanced Forward Presence", rozmieszczający wojsko i broń na wschodnich granicach Europy.

- Ta polsko – francuska inicjatywa natychmiast znalazła odzew w Berlinie. Johann Wadephul, wiceprzewodniczący parlamentarnego ugrupowania niemieckiej CDU, bliskiej Angeli Merkel, powiedział: Prezydent Macron wiele razy prosił nas o więcej Europy. Teraz mógłby wykazać, że jest gotowy zrobić decydujący krok i przekazać francuski arsenał atomowy do dyspozycji Unii Europejskiej...

 – kontynuuje ABC.

- Wobec wątpliwości co do zaangażowania Waszyngtonu w sprawy bezpieczeństwa europejskiego, zarówno Berlin, jak i Warszawa uważają za niezbędne rozwinięcie własnych programów bezpieczeństwa kontynentalnego

 - twierdzi dziennik.

Ale to nie wszystko...

- Po Brexicie, Francja Macrona aspiruje do bycia liderem w kwestiach bezpieczeństwa, konserwatywna Polska Andrzeja Dudy jest jej uprzywilejowanym sojusznikiem

 - twierdzi dziennik ABC.

Rolę Polski w Europie zauważają też inne media:

- Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Polska staje się piątym największym demograficznie krajem Unii Europejskiej, i szóstym co do wielkości PKB, co rząd polski chce, aby zostało uznane

 – napisał dziennik „El Mundo”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts