Nieporozumienia w PSL. Czy PiS przejmie władzę na Mazowszu?

Radny sejmiku wojewódzwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak zapewnia, że nie odchodzi z PSL, ale nie ukrywa, że ostatnio z ludowcami współpracuje mu się coraz trudniej. - Powiedziałem w sposób stanowczy "nie" na pewne kwestie i czekam na reakcję – powiedział radny. Czy te niesnaski mogą doprowadzić do... końca koalicji KO-PSL i przejęcia większości przez PiS?

zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego 24 mandaty zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska – 18, Polskie Stronnictwo Ludowe – 8, a Bezpartyjni Samorządowcy – 1. Dziś pojawiły się informacje o tym, że radny Mirosław Augustyniak opuszcza PSL, co oznaczałoby, że Koalicja Obywatelska i PSL straciłyby możliwość samodzielnego rządzenia na Mazowszu.

Radny Mirosław Augustyniak, podczas dzisiejszej sesji sejmiku, nie siedział razem z kolegami z PSL, tylko przy innym stole obok radnego Bezpartyjnych Samorządowców. .

- Tam było więcej miejsca

– żartował radny.

Dopytany, czy planuje opuścić PSL, zaprzeczył.

- Jest pewna różnica zdań między nami i ona musi być wyjaśniona, a ja przecież żadnych deklaracji nie złożyłem

– podkreślił.

- Po prostu chciałem dać koleżeństwu do przemyślenia pewne rzeczy, które mnie bolały, a nie zostały zrealizowane przez rok i uznałem, że to jest odpowiedni moment na zaakcentowanie pewnych rzeczy"

– wyjaśnił.

Dopytywany, czego dotyczą kwestie sporne, dodał, że "pewnych zobowiązań", które jak zaznaczył jego koledzy radni z klubu PSL mieli wykonać.

- Mam to na piśmie, jest to podpisane przez wszystkich, ale nie chcę tego na razie ujawniać, jak będę musiał, ale to na pewno ujawnię mediom

– powiedział.

- Na razie powiedziałem w sposób stanowczy "nie" na pewne rzeczy i czekam na reakcję

– powiedział. Powiedział, że dał partyjnym kolegom czas do najbliższej sesji sejmiku - pierwszej w 2020 roku.

Augustyniak podkreślił, że głosował dziś za uchwałą dotyczącą przyszłorocznego budżetu, tak samo jak reszta jego kolegów z PSL. Zrobił tak, ponieważ w uchwale budżetowej na 2020 r. zostały uwzględnione wszystkie zgłoszone przez niego poprawki.

Pojawiły się głosy, że radny Augustyniak planuje przejście do PiS. Czy dostał taką propozycję ze strony radnych PiS?

- Nie, radni PiS-u nie przekupywali mnie

– zapewnił. Wskazał natomiast, że radni PiS-u byli zaskoczeni jego decyzją z 2 grudnia, kiedy – jak powiedział – zagłosował za "ich człowiekiem" na przewodniczącego komisji infrastruktury.

- Proszę nie oceniać radnych PiS-u, że to są ludzie, którzy są kupcami i chcą coś utargować. To są bardzo rozsądni ludzie, którzy mają też swoje dobre pomysły. Wydaje mi się, że pokazałem, że potrafię twardo walczyć o pewne rzeczy i że z każdym potrafię rozmawiać

– podkreślił Augustyniak.

Na pytanie, czy rozmawiał też z marszałkiem Struzikiem, Augustyniak odparł: "Tak, była taka rozmowa"

- Była bardzo twarda i powiedziałbym nawet, że była bardzo nieprzyjemna dla nas obydwu. Ale była bardzo męska i konstruktywna

– ocenił.

Radny jest przekonany, że marszałek zrozumiał składane przez niego wnioski. "Na to liczę" – dodał. Na pytanie, czy padła ze strony marszałka jakaś konkretna propozycja dla niego, zaprzeczył.

- Jak będzie teraz, czas pokaże

– dodał.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PSL #Mirosław Augustyniak

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo