Hiszpański dziennik zdemaskował szyfr ISIS. Ostrzega przed zamachem podczas świątecznych jarmarków!

/ zdjęcie ilustracyjne/ Twitter.com/ printscreen

  

Hiszpański dziennik „La Razon” ostrzegł w dzisiejszym wydaniu przed możliwym zamachem terrorystycznym podczas jednego z nadchodzących w całym kraju jarmarków bożonarodzeniowych. Dziennikarze opierają się na komunikatach konsekwentnie rozsyłanych przez jedną z organizacji terrorystycznych.

Według hiszpańskiej gazety w ostatnich dniach w zaszyfrowanych komunikatach wysyłanych do radykalnych muzułmanów trafił film zachęcający islamistów do podjęcia ataku w związku ze świętami Bożego Narodzenia.

Trwający pół minuty film został przygotowany przez powiązaną z samozwańczym Państwem Islamskim (IS) organizację Al Andaluzia Muntasir. Powołujący się na źródła w hiszpańskich służbach dziennik twierdzi, że materiał jest wezwaniem do przeprowadzenia ataku na jeden z licznych w tym kraju jarmarków bożonarodzeniowych.

Przy stanowiącym element filmu wizerunku Trzech Króli dżihadyści napisali, że “od czasów proroków wrogowie Allaha próbowali zgasić jego światło, ale nie zdołali”. Dżihadyści umieścili też zachętę do robienia “dobrych uczynków”.

"Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów (…) tak, aby zginęli"

- napisali autorzy filmu przy zdjęciach grupy uzbrojonych bojowników islamskich.

Według hiszpańskich służb komunikat zawarty w filmie dotyczy możliwego zamachu na terenie Hiszpanii. Wskazówką dla terrorystów jest umieszczony w materiale wizerunek hiszpańskiego samochodu policyjnego. Film kończy się pytaniem - “I na co jeszcze czekasz?”.

Opublikowany przez “La Razon” film to kolejny w ostatnich miesiącach materiał zachęcający dżihadystów do podejmowania ataków terrorystycznych na terenie Hiszpanii. Podobny dokument pojawił się w internecie w kwietniu br., krótko przed ujęciem dwóch Marokańczyków, który planowali zamach bombowy na jedną z procesji podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia w Sewilli.

4 grudnia br. służby Hiszpanii i Maroka rozbiły działającą na terenie obu krajów komórkę Państwa Islamskiego (IS). We wspólnej akcji ujęto czterech członków powiązanej z IS grupy, w tym jej przywódcę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroniowi puściły nerwy? Na wizji grzmiał: Jakiej ideologii? O czym pani mówi?

Robert Biedroń / Fotomag/Gazeta Polska

  

Do intrygującej wymiany zdań doszło w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Gdy rozmowa zeszła na temat ideologii LGBT Robertowi Biedroniowi ewidentnie puściły nerwy i postanowił... upomnieć dziennikarkę.

A zaczęło się od nawiązania do słynnych już naklejek dołączonych do jednego z wydań tygodnika „Gazeta Polska”. Biedroń narzekał, że są miejsca, w których te naklejki wiszą do dziś. Dość szybko jednak w telewizyjnym studio zapanowała dość nerwowa atmosfera.

Dzisiaj są miejsca, na których widnieją naklejki „strefa wolne od...”.
- żalił się Robert Biedroń na antenie Polsat News.
Ale nie od pana
– ripostowała dziennikarka.

Robert Biedroń najwyraźniej nie dawał jednak za wygraną.

A od czego? Może pani powiedzieć od czego?
- dopytywał.

I wtedy się zaczęło.

Myślę, że od ideologii.
- stwierdziła dziennikarka.

Biedroń w tym momencie wyraźnie się obruszył.

Jakiej ideologii? O czym pani mówi?
- grzmiał.

LGBT.
- wyjaśniła prowadząca program.

Jest coś takiego?
- dopytywał Robert Bierdroń.

Tak. No oczywiście. Czyli od promocji pewnych zachowań, które dla wielu osób są niezgodne z ich systemem wartości.
- wyjaśniła Biedroniowi dziennikarka.

W tym momencie ubiegający się o urząd prezydenta polityk zaczął przekonywać, że... ideologia nie istnieje.

Pani redaktor. Nie ma czegoś takiego jak ideologia. Są ludzie.
- twierdził Biedroń.

Na uwagę dziennikarki, że są ideologie, jak choćby „zabójcze ideologie XX wieku”. Biedroń postanowił po raz kolejny upomnieć dziennikarkę.

No tak. Ale to nie jest zabójcza ideologia XX wieku i nie posuwałbym się tak daleko. To są ludzie, którzy mają swoje życia, swoje rodziny, swoich rodziców, dzieci i trzeba ich tak samo traktować jak wszystkich innych.
- mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts