Żona Budki chciała zostać wiceprezydentem za pieniądze? Szokujące słowa znanego samorządowca

Borys Budka / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po uzyskaniu przez dotychczasowego prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza mandatu senatora w mieście tym musi dojść do nowych wyborów. Kandydatem oficjalnie wspieranym przez Platformę jest Adam Neumann, który ujawnił szokujący "deal polityczny", do którego miało dojść z udziałem żony Borysa Budki. - Ja zastanawiam się, czy tam nie doszło do płatnej protekcji. (...) Oni nasze miasto traktują jako taki „swój teren” i wydaje im się, że na wszystko mogą sobie pozwolić - mówi w rozmowie z Niezalezna.pl gliwicki działacz społeczny, który prosił o zachowanie anonimowości.

Na portalu 24Gliwce.pl ukazał się wczoraj wywiad z Adamem Neumannrm, byłym wiceprezydentem Gliwic za rządów Zygmunta Frankiewicza, a obecnie kandydatem na prezydenta Gliwic w zbliżających się wyborach.

W rozmowie z dziennikarzem Neumann poinformował, że żona posła Borysa Budki, Katarzyna Kuczyńska-Budka, podczas głosowania na spotkaniu gliwickiego koła PO nie poparła jego kandydatury.

Według Adama Neumanna wszystko dlatego, że Katarzyna Kuczyńska-Budka „chce być wiceprezydentem” Gliwic. A Neumann nie mógł jej tego obiecać

- Składała mi taką propozycję wraz ze swoim mężem [Borysem Budką]. Nawet zaproponowali pisemne porozumienie z Zygmuntem Frankiewiczem i ze mną. Oferowali opłaconą przez nich pomoc w kampanii

- oznajmił Neumann dziennikarzowi portalu 24Gliwice.pl

Pytany, czy nie odrzucił propozycji Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, stwierdził, że "nie skreśla nikogo, ale też nikomu nic nie obiecał i tego nie zrobi'.

Żona posła Budki stanowczo zaprzeczyła słowom Adama Neumanna i specjalnym oświadczeniu poinformowała, że „jedyną propozycją, którą mu składała, była pomoc i współpraca w zakresie realizacji najważniejszych dla gliwiczan postulatów”.

O komentarz do tej bulwersującej sprawy poprosiliśmy wieloletniego gliwickiego działacza społecznego, który prosił o zachowanie anonimowości.

- Ja zastanawiam się, czy tam nie doszło do popełnienia płatnej protekcji. Z tego, co sugeruje wiceprezydent Neumann, to było żądanie decyzji urzędnika, wprawdzie w przyszłości, powołania tego, a nie innego kandydata, w zamian za pieniądze na sfinansowanie kampanii

- powiedział nasz rozmówca.

- Jestem wstrząśnięty tym, że on to tak po prostu ujawnił, bo dla mnie to ma znamiona przestępstwa. Jeżeli pan wiceprezydent [Neumann – red.] mówi prawdę, to powinien  zgłosić to do prokuratury. 

- dodał.

- Historia działalności państwa Budków w naszym mieście jest długa i tragiczna. Oni nasze miasto traktują jako taki „swój teren” i wydaje im się, że na wszystko mogą sobie pozwolić. Ona [Katarzyna Kuczyńska-Budka – red.] uważa, że może sobie negocjować w zamian za poparcie Platformy i żądać dowolnych rzeczy, „na weksel”, na piśmie.

- wskazał społecznik.

- Przypominam, że pani Budkowa nie ma żadnych doświadczeń kompetencyjnych w zarządzaniu w samorządzie. Pełniła różne funkcje związane z promocją, ale nie ma doświadczenia w zarządzaniu. Mimo to żąda bycia wiceprezydentem, na piśmie, w zamian za pieniądze. To jest przerażające

- podkreślił.

Zdaniem naszego rozmówcy w Gliwicach Grzegorz Schetyna i Borys Budka toczą „swój własny spór, w którym mieszkańcy Gliwic są jednym z narzędzi".

Zadzwoniliśmy do posła Borysa Budki, który według Adama Neumanna miał być obecny podczas składania mu kontrowersyjnej propozycji.

- To jest wierutna bzdura, proszę dzwonić w tej sprawie do pana Neumanna - usłyszał nasz reporter.

Borys Budka podkreślił, że pogłoski, jakoby prowadził na gruncie gliwickim walkę z Grzegorzem Schetyną, są nieprawdziwe.

- To jest jakieś wielkie nieporozumienie. Oczywiście rozmawialiśmy o wsparciu Platformy Obywatelskiej dla kandydata Koalicji Dla Gliwic. Organizacyjnym, w kampanii. Potem zapadła odpowiednia uchwała podczas posiedzenia gliwickiego koła

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PO.

- Nie wiem, skąd pan Neumann wziął takie rewelacje. One są całkowicie nieprawdziwe. Wszelkiego rodzaju poparcie udzielane jest w formie uchwał i decyzji odpowiednich, statutowych organów. Chyba pan Neumann nie zrozumiał, na czym polega poparcie w kampanii wyborczej. Nie wiem, dlaczego pan Neumann tego typu rzeczy mówi. Poprosiłem, by sprostował swoje słowa. Kandydatowi na prezydenta nie przystoi kłamać.

- zakończył Borys Budka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 24Gliwice.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grupa Orlen rozbudowuje sieć stacji paliw na Słowacji

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/PKN_ORLEN

  

W 2020 r. Grupa Orlen chce rozbudować sieć stacji paliw na Słowacji - podała spółka. Działające już tam stacje - osiem ze sprzedażą pozapaliwową i dwie samoobsługowe Benzina Expres - planuje dostosować do swoich standardów, wprowadzając do nich Stop Cafe.

PKN Orlen poinformował dziś, że stacje paliw Grupy Orlen na Słowacji sprzedały blisko 3 mln litrów paliwa Verva i Efecta wyprodukowanego w czeskich rafineriach Unipetrolu, należącego do grupy kapitałowej koncernu. Stacje ze słowackiej sieci Grupy działają w miejscowościach: Malacky, Holice, Lužianky, Šelpice, Šurany, Strečno, Tesárske Mlyňany, Senec, Bańskiej Bystrzycy oraz Koszycach.

"Zgodnie z zapowiedziami Grupa Orlen umacnia swoją pozycję na słowackim rynku detalicznym, gdzie posiada już 8 stacji ze sprzedażą pozapaliwową oraz 2 samoobsługowe w formacie Benzina Expres. W 2020 roku sieć będzie konsekwentnie rozbudowywana o nowe obiekty, a istniejące stacje będą dostosowywane do standardów polskiej i czeskiej sieci, m.in. poprzez wprowadzanie formatu Stop Cafe"

- oznajmił PKN Orlen.

Jak podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, na słowackich stacjach Grupy Orlen, które działają pod połączonymi markami Benzina i Orlen, sprzedawane są nie tylko wyprodukowane przez koncern paliwa, ale także polskie produkty pozapaliwowe, co wzmacnia pozycję koncernu i buduje postrzeganie naszego kraju poza jego granicami.

"Rekordowe wyniki naszego segmentu detalicznego, nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i Niemczech, pokazują, że mamy duże kompetencje w budowaniu nowoczesnej i konkurencyjnej sieci stacji paliw. Nasze doświadczenia z powodzeniem wykorzystujemy w ekspansji na rynek słowacki, gdzie zbudowaliśmy już solidną bazę do dalszego rozwoju" - oświadczył Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

PKN Orlen zapowiedział, że słowackie obiekty Grupy Orlen ze sprzedażą pozapaliwową będą sukcesywnie dostosowywane do standardów sieci koncernu obowiązujących w innych krajach, m.in. poprzez wdrażanie formatu Stop Cafe.

"Już teraz, podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty, w tym między innymi napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne"

- przypomniała spółka.

"Zgodnie z zapowiedziami zrealizowaliśmy nasz cel na ten rok, zakładający budowę fundamentów dla dalszego rozwoju sieci detalicznej Grupy Orlen na Słowacji. Jednak ważniejsze niż liczba obiektów są dla nas parametry biznesowe i rentowność stacji. Już teraz widzimy, że słowaccy klienci bardzo dobrze oceniają nasze obiekty i ofertę. Przyszły rok będzie czasem pozyskiwania kolejnych obiektów oraz ujednolicania standardów stacji włączanych do naszej sieci. W ciągu kilku lat chcemy należeć do liderów rynku detalicznego na Słowacji" – powiedział Tomasz Wiatrak, prezes Unipetrolu, który zarządza stacjami wchodzącymi w skład Grupy Orlen w Czechach i na Słowacji.

PKN Orlen podał, że Grupa Orlen ma największą w Europie Środkowo-Wschodniej sieć ponad 2800 stacji paliw w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i na Litwie. Jak podał PKN Orlen, na koniec trzeciego kwartału 2019 r. w ramach sieci jego stacji paliw funkcjonowało ponad 2100 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz Star Connect, w tym blisko 460 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl