Mocne słowa pod adresem Biedronia: Jest żałosnym hipokrytą. Udaje prześladowaną mniejszość

Adam Andruszkiewicz w programie #Jedziemy / tvp.info/screenshot

  

- Pan Biedroń jest po prostu żałosnym hipokrytą, dlatego, że udaje dzisiaj prześladowaną mniejszość w Polsce. On wraz ze swoim partnerem nie jest żadną prześladowaną mniejszością, tylko jest świetnie usytuowaną kastą finansowo-polityczną(...) Niech nie opowiadają takich farmazonów - powiedział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz w programie Michała Rachonia #Jedziemy. Polityk w ten sposób komentował wystąpienie Lidera Wiosny w Parlamencie Europejskim.

W dzisiejszym programie #Jedziemy, w TVP.Info poruszano m.in. celebrycko-obyczajowe wątki, które pojawiły się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej.

W audycji podjęto również wątek wystąpienia Roberta Biedronia w Parlamencie Europejskim, podczas którego lider Wiosny ubolewał nad rzekomymi prześladowaniami w naszym kraju homoseksualistów.

- Tutaj jest czas na mocne słowa: Pan Biedroń jest po prostu żałosnym hipokrytą, dlatego, że udaje dzisiaj prześladowaną mniejszość w Polsce. On wraz ze swoim partnerem nie jest żadną prześladowaną mniejszością, tylko jest świetnie usytuowaną kastą finansowo-polityczną. To są ludzie, którzy jeżdżą po całym świecie, bawią się w drogich lokalach, w Polsce są przyjmowani na salonach i wiodą bardzo dostatnie życie.

- powiedział wiceminister cyfryzacji.

- Niech nie opowiadają takich farmazonów na przykładzie naszej kochanej ojczyzny – Polski, bo po prostu nam szkodzą. A szkodzą ojczyźnie w której wyrośli i zawdzięczają jej cały swój wielki dobrobyt

- podkreślił polityk.

W dalszej części programu komentowano informację o tym, że w najbliższy piątek i sobotę Roman Polański weźmie udział w 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Podczas gali zamknięcia festiwalu odbierze statuetkę Złotego Glana, przyznawaną "niepokornym twórcom filmowym idącym pod prąd modom i trendom".

Jego wizycie w uczelni sprzeciwia się grupa studentów, pracowników i absolwentów. W internetowej petycji, skierowanej do władz Szkoły Filmowej w Łodzi i rektora prof. dr hab. Mariusza Grzegorzka, domagają się odwołania spotkania. Jak argumentują, Szkoła Filmowa "tak jak każda inna placówka edukacyjna powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne".

"Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie"

– czytamy w apelu.

Do tej sprawy odniósł się w programie Michała Rachonia #Jedziemy w TVP.Info. wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

- My, jako rząd Prawa i Sprawiedliwości mówimy bardzo jasno, że każdą pedofilię, w każdym wydaniu należy bezwzględnie zwalczać i wypalać żelazem. Ja, jako katolik, prywatnie, uważam, że jeśli ona występuje gdziekolwiek, w Kościele, trzeba z nią postępować w ten sam sposób, bo to po prostu niszczy Kościół od środka.

- zaznaczył Adam Andruszkiewicz, podkreślając jednocześnie, że wbrew temu, co mówią środowiska lewicowe, pedofilia nie jest domeną Kościoła katolickiego.

- Wręcz odwrotnie. Zdarzają się jednostkowe przypadki, niestety. Musimy je zwalczać z całą stanowczością, natomiast mówienie o tym, że ksiądz równa się pedofil, jest to celowa machina propagandowa, mająca na celu odciągnięcie Polaków od Kościoła.

- ocenił polityk.

Michał Rachoń zauważył, że w przeciwieństwie do zarzutów kierowanych w stronę księży, w przypadku artystów, w tym Polańskiego „nikt nie mówi, że wielki aktor z Hollywood, oznacza drapieżnika seksualnego”.

- W niektórych środowiskach celebrycko-aktorskich jest tak, że pewne rzeczy bardziej im uchodzą płazem, być może przez niektórych są postrzegane w ramach artystycznych zachowań. My się na to nie zgadzamy

- mówił Andruszkiewicz, przypominając tuszowanie tego typu przypadków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cele Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

- Rząd Wielkiej Brytanii publicznie przedstawi swoje cele w negocjacjach na temat przyszłych relacji z Unią Europejską - zapowiedział rzecznik brytyjskiego rządu, dodając, że premier Boris Johnson powinien wygłosić przemówienie na ten temat na początku lutego.

"Publicznie przedstawimy, co chcemy osiągnąć"

- powiedział rzecznik rządu w odpowiedzi na pytanie o przyszłe relacje handlowe po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi 31 stycznia.

Rzecznik dodał, że choć na początku po brexicie Wielka Brytania będzie nadal podlegała unijnym regulacjom, docelowo nie chce się dostosowywać i będzie dążyć do zawarcia umowy o wolnym handlu podobnej do tej między UE a Kanadą.

Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego w praktyce stanie się ona niegłosującym członkiem UE. Formalnie nie będzie już w Unii, ale nadal będzie członkiem jednolitego unijnego rynku, co oznacza też swobodę przepływu osób, nadal będzie częścią unii celnej, będzie płaciła składki do unijnego budżetu i pozostanie związana unijnymi prawami. W ciągu tych 11 miesięcy powinny się rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

W przeszłości, zwłaszcza za rządów poprzedniczki Johnsona, Theresy May, przywódcy UE często narzekali, że nie jest właściwie jasne, co Wielka Brytania chce osiągnąć w negocjacjach w sprawie warunków brexitu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts