Najpierw prowokacja, teraz pretensje. Scheuring-Wielgus zła, bo usunięto jej nielegalną kontrmanifestację

/ Screen z Youtube - OnetNews

  

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus została dzisiaj wyprowadzona przez policję z trasy Marszu Niepodległości, gdzie wraz z gromadką towarzyszy z Obywateli RP próbowała... nielegalnie blokować trasę legalnego marszu. Teraz nie zważając na to, że mogła doprowadzić do "zadymy", żali się na "zagrożenie bezpieczeństwa".

Przed godziną 15.00 na rondzie de Gaulle'a wokół palmy zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które trzymały ok. siedmiometrowy transparent z napisem "Konstytucja". Kontrmanifestanci po kilkukrotnych wezwaniach do opuszczenia miejsca protestu zostali wyniesieni z ronda. Część z nich opuściła rondo sama. Zwinięto też transparent z napisem "Konstytucja" wystawiony na środku ronda de Gaulle'a.

Okazało się, że na środku ronda pojawili się również... politycy. Szczególnie widoczna była posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która postanowiła najdłużej "negocjować" z policjantami swoją obecność na rondzie. Ostatecznie zeszła z niego na własnych nogach, ale w towarzystwie funkcjonariuszy.

Na twitterze znalazł się fragment rozmowy z Scheuring-Wielgus, która uświadamiana jest przez dziennikarza OnetNews, że gdyby wraz z kilkoma osobami została na miejscu, "doszłoby do zadymy". Próbuje on też wytłumaczyć opozycyjnej posłance, że nie można w ten sposób blokować marszu stu tysięcy ludzi.

Pan powiedział o tym, co my wszyscy wiemy. Że ten marsz, który przechodzi w Warszawie 11 lipca... 11 listopada, jest marszem, który zagraża naszemu bezpieczeństwu

- odparła Joanna Scheuring-Wielgus, nie odpowiadając zarazem na pytanie, czy jej zachowanie nie było przypadkiem celową prowokacją.

"Ta kobita nie akceptuje legalnej manifestacji patriotycznej" - pisze osoba, która udostępniła nagranie. Komentarze są jeszcze mniej przychylne dla posłanki Wielgus. "Wszystkim wiadomo, w jakim celu tam były. Na pewno nie jako uczestniczki Marszu Niepodległości, ale jako zadymiary" - czytamy. Przy okazji pojawiło się też nawiązanie do Narodowego Święta Niepodległości, w postaci cytatu z Józefa Piłsudskiego - "wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić"...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 300 ofiar protestów w Iranie od połowy listopada

/ twitter.com / @Sainaraha

  

304 osoby zginęły w antyrządowych protestach w Iranie, które rozpoczęły się w połowie listopada - wynika z najnowszego, opublikowanego w poniedziałek raportu Amnesty International (AI), międzynarodowej organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka.

Według AI irańskie władze przy użyciu "śmiercionośnej siły" tłumiły protesty w całym kraju. Irańskie siły bezpieczeństwa - jak twierdzi AI - kontynuują represje wobec uczestników protestów. Raport Amnesty International wspomina także o tysiącach rannych i aresztowanych.

Trwające od połowy listopada demonstracje w Iranie przeciwko reglamentacji paliwa i podwyżce jego cen przerodziły się w antyrządowe protesty, w których spłonęło co najmniej 100 banków i kilkadziesiąt innych obiektów. Władze w Iranie obwiniły za rozruchy "chuliganów" związanych z żyjącymi na emigracji Irańczykami i "zagranicznymi wrogami" - Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Arabią Saudyjską.

Władze w Teheranie odrzucają doniesienia o liczbie ofiar, publikowane za granicą i twierdzą, że są one "absolutnie fałszywe". Do tej pory potwierdziły śmierć jedynie pięciu osób: czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, zabitych przez "uczestników zamieszek", i jednego cywila.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl