Osobliwe ogłoszenie o pracę. „Przyjmujemy tylko obcokrajowców, żadnych Polaków!!!”

/ pixabay.com / polsatnews.pl

  

"Do pracy przyjmujemy tylko obcokrajowców, żadnych Polaków!!!" - takimi słowami kończy się ogłoszenie o pracę... w Gdańsku, zamieszczone przez przybysza ze wschodu. Prawnicy biją na alarm, jest to rażąca dyskryminacja ze względu na narodowość, łamiąca "wszelkie możliwe akty prawne wszystkich kategorii".

Nietypowe ogłoszenie pojawiło się w środę na jednym z popularnych ogólnopolskich portali z ogłoszeniami. Twórca anonsu napisał m.in. "Oferuję: auto na wyłączność lub zmiany, 65% od utargu dla kierowcy na rękę, (..), elastyczne godziny pracy". Minimalny osiągany obrót musi wynosić 1600 zł tygodniowo.

DO PRACY PRZYJMUJEMY TYLKO OBCOKRAJOWCÓW, ŻADNYCH POLAKÓW!!!

- zaznaczył jednak twórca ogłoszenia, wyraźnie pogrubiając font.

O sprawie napisał portal polsatnews.pl, którego dziennikarz skontaktował się z pracodawcą, podając się za studenta z Gdańska, który chciałby pracować jako kierowca. "Mówiący ze wschodnim akcentem mężczyzna przyznał, że woli nie zatrudniać Polaków, bo oni nie chcą pracować" - informuje portal.

Zatrudniałem trzech czy czterech Polaków, którzy robili na tydzień 300 złotych, 500 złotych, a chłopak-obcokrajowiec robi kasę: 2-2,5 tys. złotych

- oznajmił głos w słuchawce, informując zarazem swojego rozmówcę, że "osoby nie z Polski robią fajną kasę".

Jest to absolutnie niedopuszczalne ogłoszenie, jawna dyskryminacja. Przeczy wszelkim możliwym aktom prawnym wszystkich kategorii

- powiedział Adam Wojnarowski z Kancelarii Prawnej Consulti w Gdańsku. 

Uściślił, że oferta łamie m.in. artykuł 32. polskiej konstytucji, mówiący o zakazie dyskryminacji ze względu na narodowość. Wojnarowski dodał, że "zabraniają tego także Kodeks pracy oraz artykuł 45. fundamentalnego traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej". Jego zdaniem którego osoba odrzucona przez pracodawcę ze względu na to, że jest Polakiem, mogłaby przed sądem skutecznie dochodzić odszkodowania. 

Nawet w sytuacji, gdy pan stwierdzi, że może zatrudni osobę z Polski, to jednak nie oznacza, że dyskryminacji w ogłoszeniu nie ma

- powiedział Wojnarowski portalowi polsatnews.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, polsatnews.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ile będzie zarabiał Tusk? Gdyby został prezydentem... straciłby fortunę!

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Nie jest już żadną tajemnicą, jakie miesięczne wynagrodzenie będzie pobierał Donald Tusk, jako szef Europejskiej Partii Ludowej. Pojawiają się już nawet głosy, że gdyby zdecydował się on kandydować w wyborach prezydenckich i nawet wygrał... straciłby fortunę.

Z najnowszych informacji podanych przez „Super Express” wynika, że Donald Tusk będzie zarabiał 30 tys. zł miesięcznie, półtora raza więcej niż Andrzej Duda; gdyby został prezydentem, straciłby fortunę.

Tusk, który stanął na czele Europejskiej Partii Ludowej, będzie zarabiał niemal 360 tys. rocznie. Jeśli były premier zostałby prezydentem Polski, zarabiałby zdecydowanie mniej, ok. 20 tys. zł miesięcznie.

Tuskowi jako przewodniczącemu Europejskiej Partii Ludowej będą też przysługiwać m.in. limuzyna z szoferem, gabinet z sekretariatem czy pokaźny fundusz reprezentacyjny.

Już za kilka dni Tusk pożegna się ze stanowiskiem szefa Rady Europejskiej. Według wyliczeń „Super Expressu”, w ciągu pięciu lat zarobił tam niemal 7 mln zł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl