Liban: Będą reformy i nowe wybory!

Protestujący w Libanie / twitter.com @jnjcasper

  

W obliczu bezprecedensowych protestów premier Libanu Saad Hariri ogłosił dzisiaj przyjęcie reform i budżetu na 2020 r., opóźnionych i blokowanych dotąd przez podziały w koalicji rządowej. Poparł pomysł wcześniejszych wyborów, których chcą demonstranci.

Kroki te ogłoszono na koniec nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

Premier podkreślił, że przyjęcie kluczowych reform przez jego rząd nie miało na celu zakończenia bezprecedensowego ruchu protestacyjnego, który wstrząsał Libanem przez pięć ostatnich dni. "Decyzje te nie zostały podjęte w celu negocjacji" - powiedział Hariri na konferencji prasowej. Rząd nie próbuje "prosić was, byście przestali demonstrować czy wyrażać swój gniew" - dodał.

Hariri poparł pomysł przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych, czego domagają się manifestanci. "Wasz głos jest słyszany, a jeśli domagacie się wcześniejszych wyborów (...), ja, Saad Hariri, jestem z wami" - oświadczył.

Ostatnie wybory parlamentarne w Libanie odbyły się w maju 2018 r. Od czwartku demonstranci domagali się odejścia rządzących, uznanych za skorumpowanych i niezdolnych do znalezienia rozwiązania w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego i społecznego - wskazuje agencja AFP.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl