Europoseł Joachim Brudziński zareagował na słowa Grzegorza Schetyny, który na dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej niemal przez cały czas wymieniał nazwisko prezesa PiS.

"Grzegorz, ty ciągle Jarek to, Kaczyński tamto. Wydaje mi się, że takie stany maniakalne można leczyć. Wyłącz na parę dni TVN24 i telefon, wyjedź w góry, odpocznij, pij dużo soku pomidorowego, haratnij sobie w gałę, w trakcie terapii unikaj Lecha Wałęsy. Powinno Ci przejść"

- napisał Brudziński na Twitterze.

Wpis Brudzińskiego pojawił się po wystąpieniu Schetyny na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej, w którym szef PO stwierdził m.in., że mówiąc o każdej z patologii ostatnich czterech lat używa nazwiska Kaczyńskiego, bo - jak powiedział - "państwo PiS było tak naprawdę jego państwem", a Polacy "zostali zmuszeni do życia w państwie należącym do jednego człowieka".

Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej czytający z kartki Grzegorz Schetyna nazwisko Jarosława Kaczyńskiego wymieniał w niemal każdym zdaniu, sprowadzając przekaz do poziomu "anty-PiS". Największy skandal wywołał jednak Lech Wałęsa. Były prezydent w swoim wystąpieniu obraził pożegnanego wczoraj śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go "zdrajcą".