Georgette Mosbacher gratuluje zniesienia wiz do USA. "Ten milowy krok był moim priorytetem"

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher pogratulowała na Twitterze decyzji o zniesieniu wiz dla Polaków podróżujących do Stanów Zjednoczonych. - Tak jak obiecałam, ten milowy krok był moim priorytetem od samego początku - podkreśliła Mosbacher w filmie zamieszczonym w sieci.

Georgette Mosbacher
twitter.com/@USAmbPoland

Prezydent USA Donald Trump poinformował dzisiaj dziennikarzy, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego. Kilkanaście dni temu podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że w temacie zniesienia wiz dla Polaków "wszystko zostało już załatwione".

Już wkrótce polscy obywatele będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych bez wiz! Tak jak obiecałam, ten milowy krok był moim priorytetem od samego początku. Wspólnie tego dokonaliśmy. Polska i Stany Zjednoczone są nie tylko sojusznikami, ale najbliższymi przyjaciółmi, a w tym roku wspólnie tworzyliśmy historię. Gratuluję

- powiedziała ambasador USA w Polsce.

Ambasada podkreśliła, że nominacja Polski to historyczny moment i wspólny sukces.

Zakwalifikowanie się Polski do nominacji do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego oznacza - podała amerykańska placówka - że wkrótce Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych i turystycznych, w większości przypadków, bez wizy.

"Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur administracyjnych ze strony rządu USA, aby sfinalizować przystąpienie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Ambasada USA przewiduje, że procedury te potrwają kilka miesięcy, zanim rozpocznie się podróżowanie bez wiz. Po zakończeniu tego procesu Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosi datę rozpoczęcia podróżowania w ramach Programu Ruchu Bezwizowego"

- poinformowała ambasada.

Według amerykańskiej ambasady nominacja do Programu Ruchu Bezwizowego jest zasługą także Polaków, którzy przyczynili się do obniżenia wskaźnika odmów wizowych poniżej 3 proc., co było podstawowym warunek zakwalifikowania Polski do programu. Polska i USA 30 września dopełniły ponadto warunków wszystkich umów dwustronnych dotyczących bezpieczeństwa.

Do zniesienia wiz dla Polaków odniósł się również na Twitterze Mike Pompeo.

Dziś prezydent Donald Trump ogłosił nominację Polski do programu Visa Waiver, który pozwala podróżować do Stanów Zjednoczonych do 90 dni. Polska i Ambasada Amerykańska pracowały nad tym bardzo ciężko, by rozwijać nasze relacje biznesowe, turystyczne i międzyludzkie

- napisał Pompeo.

 

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl, PAP,

#wizy #USA #Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo