Gronkiewicz-Waltz murem za Trzaskowskim. Awarię ściekową porównała do... "katastrofy Apollo 13"

Nieco zapomniana już była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poszła do radia i wychwalała swojego następcę. Stwierdziła, że Rafał Trzaskowski świetnie poradził sobie z awarią w oczyszczalni ścieków "Czajka". Ponadto pokusiła się o szalone porównanie. "Była katastrofa Apollo 13, tutaj była Czajka" - wypaliła.

Hanna Gronkiewicz-Waltz
By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja Hanny Gronkiewicz-Waltz, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36623944

Po awarii kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka", do której doszło w końcu sierpnia, premier Mateusz Morawieckiego zlecił budowę zastępczego rurociągu. Bypass umieszczono na moście pontonowym, zbudowanym na rzece przez wojsko. Rurociąg ma funkcjonować do połowy listopada. Władze miasta obiecują, że do tego czasu uszkodzony odcinek rurociągu ma zostać wymieniony na stalową rurę.

Gdyby jednak nie pomoc rządu, to Rafał Trzaskowski miałby nie lada problem do rozwiązania, a jak się dało zauważyć, nie bardzo wiedział co w tej sytuacji zrobić.

Innego zdania jest była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Poprzedniczka Trzaskowskiego uważa, że ten poradził sobie wzorowo!

Pokusiła się też o porównanie awarii ściekowej do... "katastrofy Apollo 13". Posłuchajcie sami.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Warszawa #Rafał Trzaskowski #Hanna Gronkiewicz-Waltz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo