Kogo Kukiz'15 zaprosiło do Sejmu!? Poseł PSL wpadł w złość: "niedopuszczalne, granice przekroczone"

Dziś w Sejmie zapowiedziano konferencję prasową na temat Izb Rolniczych - mieli się na niej pojawić poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko oraz... Władysław Serafin - były poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (wyrzucony z tego ugrupowania), oskarżony o poważne przestępstwa. Ostatnia rozprawa w jego sprawie odbyła się tydzień temu. Koalicjantem Kukiz'15 jest PSL. Zapytaliśmy więc posła Marka Sawickiego o konferencję z udziałem Serafina. - To niedopuszczalne. Są granice prowadzenia kampanii, a tutaj zostały przekroczone. Natychmiast idę do Pawła Kukiza wyjaśnić sytuację - powiedział portalowi Niezalezna.pl poseł Sawicki.

Władysław Serafin, Marek Sawicki konferencja z 2012 roku
youtube.com/print screen

Kukiz’15, który do wyborów idzie w koalicji z PSL pod nazwą PSL – Koalicja Polska, zorganizował dzisiaj w Sejmie konferencję prasową. Rano do dziennikarzy - także naszego portalu - dotarł mail z zaproszeniem.

"W dniu dzisiejszym (19.09.2019) w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła na Sejm RP Jarosława Sachajko oraz Prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysława Serafina. Tematem konferencji będzie konieczna reforma Izb Rolniczych raz nieprawidłowości w wyborach do Izb Rolniczych. Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w konferencji.

Pozdrawiamy,
Biuro prasowe Kukiz'15"

Kluczowa jest postać Władysława Serafina. To ten sam polityk, który kiedyś był posłem PSL, ale w 2013 r. został wyrzucony z ugrupowania ludowców. Jedna z afer z udziałem Serafina skończyła się... dymisją ministra rolnictwa w rządzie PO-PSL Marka Sawickiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Taśmy PSL-u" nagrywał Serafin

Co więcej w październiku 2018 r. przed Sądem Okręgowym dla Warszawy-Pragi ruszył proces Serafina. W tym samym miesiącu były poseł PSL opuścił areszt tymczasowy, w którym przebywał od marca 2017 r. Prokuratura zarzuca Władysławowi Serafinowi popełnienie 102 przestępstw dotyczących wyłudzenia ze SKOK w Wołominie trzech pożyczek w łącznej kwocie 3,6 mln zł, a także tzw. prania brudnych pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż około 20,9 mln zł pochodzących z 93 innych czynów zabronionych popełnionych na szkodę SKOK Wołomin.

Jak sprawdziliśmy w sądzie - ostatnia rozprawa odbyła się dokładnie tydzień temu, a kolejne terminy wyznaczono na listopad i grudzień.

W lutym tego roku widziano Władysława Serafina na proteście AgroUnii.

Skontaktowaliśmy się z posłem PSL Markiem Sawickim, który nawet nie krył oburzenia, że poseł Kukiz'15 zaprosił Serafina do Sejmu i zorganizował wspólną konferencję.

- Pierwsze słyszę od Pana o tej konferencji. To niedopuszczalne. Jestem zdumiony, że poseł Sachajko to zrobił - powiedział nam poseł PSL.

- Są granice prowadzenia kampanii wyborczej i właśnie zostały przekroczone. Natychmiast idę do Pawła Kukiza wyjaśnić sytuację

- stwierdził M. Sawicki, który podkreślił, że W. Serafin najpierw powinien oczyścić się z zarzutów, a później pojawiać w Sejmie.

Z posłem Sachajko nie udało nam się skontaktować.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Kukiz'15 #PSL #Władysław Serafin

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo