Premiera spytano o debatę z Kidawą-Błońską. Dostało się liderowi PO! „Schetyna zrejterował”

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Szef PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką na premiera KO jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która będzie „jedynką” listy Koalicji w Warszawie. Schetyna będzie startować z pierwszego miejsca we Wrocławiu. Premier Mateusz Morawiecki pytany, czy byłby gotów debatować z kandydatką KO na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską przyznał, że jest gotów „dyskutować z każdym” i jednocześnie powiedział kilka słów o Schetynie.

Widzę, że Grzegorz Schetyna zrejterował przed panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. (...) Spór dotyczy tego, czy będziemy mogli wdrażać program dla Polaków, który jest programem społeczno-gospodarczym przetestowanym, opartym o wiarygodność.
- powiedział Morawiecki w Polsat News.

Pytany, czy jest w stanie debatować z Kidawą-Błońską premier odpowiedział, że dla PiS „ważny jest program”.

A PO pokazuje co jakiś czas PR-owe sztuczki, jakieś sześciopaki, a z których nie wiadomo co ma wynikać. Sztaby wyborcze zadecydują, czy będzie debata, czy też szereg debat, bo jest wielu kandydatów z opozycji.
- zauważył.

Na uwagę, że zostało na takie debaty mało czasu, premier powiedział, że PiS prowadzi „poważną kampanię z poważną ofertą dla Polaków”.

Jaka jest wizja Polski, do kogo ma należeć Polska. Do jakiejś grupy interesów czy grup interesów, jak było do tej pory, a część Polski wręcz do mafii VAT-owskiej, przestępców podatkowych czy do wszystkich Polaków? Na takie pytania będą odpowiadali Polacy 13 października i na takie pytania jestem oczywiście gotów odpowiadać, dyskutować.
- mówił szef rządu.

Dopytywany o ewentualną debatę z Kidawą-Błońską, Morawiecki powiedział jednoznacznie:

Jestem gotów dyskutować z każdym. Natomiast przede wszystkim chcemy, by polityka była poważna, żebyśmy w poważny sposób podchodzili do problemów. PiS zaproponował swój program w wielu dziedzinach. Tymczasem nasi poprzednicy w najszybszym tempie zadłużali Polskę, jeśli uwzględnić prywatyzację, zyski firm i przede wszystkim OFE.
- powiedział premier.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Polsat News

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus zabija w Korei. Pierwsza ofiara śmiertelna i ponad 50 infekcji w jeden dzień

/ pixabay.com

  

W Korei Południowej zmarł pierwszy pacjent zakażony koronawirusem, a władze poinformowały o wykryciu w ciągu jednego dnia 53 nowych infekcji. Łączna liczba przypadków odnotowanych w tym kraju wzrosła tym samym do 104 – podała w czwartek agencja Yonhap.

Według południowokoreańskiej agencji zmarły na zapalenie płuc mężczyzna był leczony w szpitalu w mieście Czeongdo na południowym wschodzie kraju. Potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem – podała agencja, powołując się na niewymienionych z nazwisk urzędników służby zdrowia.

Służby medyczne starają się ustalić dokładną przyczynę zgonu – zaznaczył Yonhap.

Na tym etapie (rząd) ocenia, że Covid-19 rozprzestrzenia się lokalnie na ograniczoną skalę

 - powiedział dziennikarzom wiceminister zdrowia i opieki społecznej Kim Kang Lip, odnosząc się do choroby wywoływanej przez koronawirus. Dodał, że alert w związku z patogenem pozostaje na poziomie „pomarańczowym”, czyli trzecim pod względem powagi.

W większości nowo zdiagnozowanych przypadków pacjenci nie byli ostatnio w Chinach, skąd rozprzestrzenia się epidemia, ani w krajach Azji Południowo-Wschodniej – zaznaczyły Koreańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC).

Najwięcej spośród 53 nowych zakażeń wykryto w mieście Daegu w środkowej części Korei Płd. 23 z nich wiązane są z jedną z pacjentek, która według władz mogła przekazać wirusa około 40 innym osobom, zanim wykryto u niej zakażenie.

Do infekcji miało dochodzić między innymi na nabożeństwach jednego z ruchów religijnych. Grupa poinformowała, że wstrzymuje nabożeństwa w Daegu w związku z wirusem. Mer Daegu Kwon Jong Dzin zaapelował natomiast do 2,5 mln mieszkańców miasta, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz.

Wśród zarażonych jest między innymi marynarz południowokoreańskiej marynarki wojennej, który odwiedził niedawno Daegu. Jest to pierwszy przypadek zakażenia wśród personelu wojskowego – podał Yonhap.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts