"Współczesna forma cenzury". Centrum Monitoringu Wolności Prasy staje w obronie "Gazety Polskiej"

Centrum Monitoringu Wolności Prasy wydało oświadczenie w sprawie możliwego ocenzurowania sprzedaży "Gazety Polskiej" z naklejką, której treść nie będzie ujawniana przed ukazaniem się nowego numeru. Empik zażądał od wydawcy gazety wizualizacji naklejki. W oświadczeniu czytamy o możliwej "współczesnej formie cenzury".

Zdjęcie ilustracyjne
CMWP SDP

Jak już informowaliśmy, do kolejnego wydania tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w środę 28 sierpnia, dołączony będzie dodatek w formie naklejki, KTÓREJ ZŁO PRZESTRASZY SIĘ NAPRAWDĘ! O tym, jak wyglądać będzie naklejka, dowiemy się dopiero w dniu ukazania się pisma w kioskach.

[polecam:https://niezalezna.pl/284618-w-kolejnym-numerze-gp-naklejka-ktorej-zlo-przestraszy-sie-naprawde-czy-sad-znowu-ja-zaaresztuje?msnc]

Tymczasem Polperfect - kolporter dostarczający prasę do sieci Empik - zażądał dzisiaj od wydawcy "Gazety Polskiej"... przedstawienia wizualizacji naklejki, która ma być dołączona do najnowszego numeru. Może to świadczyć o tym, że sieć uzależnia sprzedaż tygodnika z nalepką od jej wyglądu. Przypomnijmy, że w Empiku nie można było kupić "Gazety Polskiej" z naklejką sprzeciwiającą się ideologii LGBT.

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z ogromnym zaniepokojeniem przyjmuje informacje świadczące o tym, iż firma kolporterska „Empik” zamierza po raz kolejny decydować o zawartości czasopism, które dystrybuuje, co w ocenie CMWP SDP jest współczesną formą cenzury. Wg informacji publikowanych na publicznych portalach i w mediach społecznościowych związanych z „Gazetą Polską” istnieje duże prawdopodobieństwo, że Empik chce ocenzurować naklejki “Gazety Polskiej” dołączone do najnowszego numeru tygodnika"

- napisano w oświadczeniu, podpisanym przez dyrektora Centrum - dr Jolantę Hajdasz.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy stanowczo sprzeciwia się cenzurze ze względu na dodatki do gazety.

"CMWP SDP przypomina, iż dystrybucja prasy jest wyodrębnioną dziedziną handlu, służącą wydawcom w rozpow­szechnianiu tytułów prasowych, co jest elementem realizacji w praktyce idei wolności słowa i swobód obywatelskich. Kolportaż prasy oparty jest na zasadach dostępności, neutralności i równego traktowania tytułów prasowych i wydawców, a przedsiębiorcy podejmujący się takiej działalności przyjmują na siebie obowiązek przestrzegania powyższych zasad"

- czytamy w oświadczeniu, które kończy się słowami:

"CMWP SDP wyraża nadzieję, iż zgodnie z przytoczonymi, obowiązującymi w Polsce zasadami, dystrybucja tygodnika „Gazeta Polska” odbędzie się bez przeszkód i i bez wcześniejszej ingerencji w zawartość pisma nieuprawnionych podmiotów"

 Źródło: cmwp.sdp.pl, niezalezna.pl

 

#naklejka #cenzura #Gazeta Polska #Empik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo