Siła różańca w ręku

  

Wciąż wracam pamięcią do wiecu poparcia i wspólnej modlitwy tysięcy Polaków, którzy zgromadzili się przed krakowską kurią, stając w obronie abp. Marka Jędraszewskiego. Gdy patrzyłem na ludzi, którzy trzymając w ręku różaniec, modlili się w obronie metropolity, miałem przed oczami sceny z filmu Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka „Teraz i w godzinę śmierci”. Ten niezwykły film to historia ludzi z całego świata, którym różaniec i zaufanie do Maryi zmieniły życie, a czasami je uratowały.

Być może i ta modlitwa z różańcem w ręku w Krakowie uratuje Polskę przed neomarksistowską ideologią, która z taką furią atakuje nasze wartości chrześcijańskie. Tak jak pokazali to w filmie Pilis i Walusiak, kiedy różańcowy cud na Filipinach w 1986 r. i pokojowa rewolucja ludzi trzymających w rękach różańce obaliła dyktatora Marcosa. Tak jak kobieta z Nigerii, która porwana i torturowana przez grupę Boko Haram przeżywa dzięki modlitwie. Jak raniony w brzuch amerykański żołnierz, któremu z różańcem w ręku udaje się z nadludzkim wysiłkiem dotrzeć do śmigłowca. Tak dzisiaj my, z różańcem w ręku, modlimy się w obronie wartości, za które pokolenia Polaków oddawały życie.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts