Mocna homilia ks. Bartołda. "Jak mają przyjąć, że Maryja jest matką, skoro dziś z matkami się walczy?"

Ks. Bogdan Bartołd / screen Telewizja Republika

  

- Niektórym osobom nie jest po drodze iść z Matką Bożą, uznać kim ona jest dla nas, ludzi wierzących. Jak mają przyjąć to, że Maryja jest matką, skoro w tak zwanej "cywilizowanej części świata" z matkami się walczy. Matka w oczach tego świata kobieta, której nie udało się wyzwolić z patriarchatu. Matka wielu dzieci jest w tym świecie uosobieniem patologii. Dlatego niszczą jej wizerunek - powiedział dziś ks. Bogdan Bartołd w homilii podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w warszawskiej archikatedrze.

Dzisiaj, jak co miesiąc, w warszawskiej archikatedrze odbyła się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, w której uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz członkowie rodzin ofiar.

Podczas dzisiejszej homilii ks. Bogdan Bartołd poświęcił wiele uwagi Matce Bożej i coraz częstszych aktach profanacji jej wizerunku, do których dochodzi również w Polsce. 

- Jestem zasmucony i przybity wydarzeniami, które mają miejsce w naszej ojczyźnie, bo to dziś na licznych paradach i manifestacjach dochodzi do profanacji wizerunki Matki Bożej, tej wielkiej świętości naszego narodu. Co się stało? Dlaczego takie godne najwyższego potępienia wydarzenia są dokonywane? Jak na to wszystko odpowiedzieć? Gdzie znaleźć wyjaśnienie? Niestety, świat, w którym przyszło nam żyć, nienawidzi Kościoła Chrystusowego

- mówił duchowny. 

- Są ludzie, którzy za swój cel życia wybrali nie dobro i miłość, ale kłamstwo i nienawiść. Niektórym osobom nie jest po drodze iść z Matką Bożą, uznać kim ona jest dla nas, ludzi wierzących. Jak mają przyjąć to, że Maryja jest matką, skoro w tak zwanej "cywilizowanej części świata" z matkami się walczy. Matka w oczach tego świata kobieta, której nie udało się wyzwolić z patriarchatu. Matka wielu dzieci jest w tym świecie uosobieniem patologii. Dlatego niszczą jej wizerunek. Maryja była żoną Józefa, a współczesny świat odrzuca małżeństwo i rodzinę

- dodał.

Ks. Bartołd podkreślił również, że problem dotyka również sfery kobiecości.

- Wreszcie - Maryja była kobietą, choćby nie wiadomo jak propagowano ideę równości płci, to mężczyzna dziecka nie urodzi. Maryja od wieków czczona jest przez chrześcijan nie pomimo tego, że jest kobietą, tylko własnie z tego powodu. Ten dzisiejszy świat odrzuca kobiecość jako przejaw zaściankowości. Dziś kobieta ma być pozbawiona wszelkich swoich przyrodzonych cech - łagodności, opiekuńczości, subtelnego piękna. Według świata - kobieta ma być przedmiotem i jeszcze się z tego cieszyć

- tłumaczył proboszcz parafii katedralnej.

- Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których niektórzy walczą przeciw Matce Bożej. wystarczy przypomnieć wezwania z litanii loretańskiej. Matka Boża to ucieczka grzesznych, a świat nie chce wyzwalać się z grzechu. To pocieszycielka strapionych, a świat promuje brak nadziei. To wspomożenie wiernych, a świat chce niewierności. Dzisiejszy świat chce żyć bez Boga, w dzisiejszym świecie nie ma dla niego miejsca, wyrzuca się Boga na śmietnik historii

- ocenił ks. Bogdan Bartołd.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włoska prasa o wyborczej decyzji Polaków

/ Mateusz Opasiński [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Programy i obietnice socjalne PiS miały decydujący wpływ na zwycięstwo tej partii w wyborach w Polsce- podkreślają największe włoskie gazety w powyborczych relacjach. Zwracają uwagę na to, że ważną rolę odegrał w kampanii partii rządzącej sprzeciw wobec LGBT.

Wysłanniczka dziennika „Corriere della Sera”, informując o wynikach sondażowych, podkreśla, że na razie wiadomo, iż w Sejmie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego będzie miało „spokojne życie” a większość mandatów „zagwarantuje PiS wygodną samowystarczalność i możliwość rządzenia bez konieczności szukania poparcia czy sojuszy”.

Jak zaznacza największa włoska gazeta, wydaje się że, że PiS „zjednoczył całą polską konserwatywną opinię publiczną, uwiedzioną przez bardzo patriotyczną kampanię wyborczą, wrogą szczególnie wobec Unii Europejskiej i Niemiec”.

„Opłaciły się ataki na sędziów, „obrona tradycyjnej rodziny” przeciwko związkom partnerskim i parom homoseksualnym. „Zadziałały obietnice Kaczyńskiego, że sprawi, iż Polacy będą czuli się bezpiecznie u siebie” - stwierdza dziennik w relacji z Warszawy.

Mowa w niej jest też o tym, że na korzyść partii rządzącej zadziałał dobry stan gospodarki, „jednej z najbardziej dynamicznych w Europie”, a także np. zobowiązanie podniesienia płacy minimalnej. Decydujący wpływ na wynik wyborów miał też w ocenie autorki relacji program 500 plus.

Socjaldemokratyczna „La Repubblica” pisze, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało po „bardzo skutecznej, napastliwej i ostrej kampanii przeciwko LGBT, Niemcom i wzmocnionej integracji politycznej Unii Europejskiej" a także dzięki "zobowiązaniu się do ogromnego zwiększenia wydatków socjalnych i minimalnych dochodów, co przekonało w decydujący sposób ubogie warstwy”.

„Zwycięstwo PiS w piątej europejskiej potędze i największym kraju UE i NATO na wschodzie stanowi ważny sukces dla wszystkich partii suwerenistycznych w Unii”

- podsumowuje rzymski dziennik.

Turyńska "La Stampa" zaznacza, że rząd PiS jako pierwszy od czasów upadku komunizmu zerwał z polityką oszczędności, jaką prowadziły poprzednie gabinety i "wykorzystał okres relatywnej prosperity, by rozdawać zasiłki w zamian za poparcie w wyborach". Jak dodaje dziennik, popularność partia ta zawdzięcza polityce społecznej. Ponadto gazeta zwraca uwagę na szerokie poparcie ze strony Kościoła katolickiego dla partii Kaczyńskiego, która przedstawiała się jako stojąca "w obronie tradycyjnych wartości, rodziny i wiary".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl