Stanowcza reakcja na działania YouTube. Dziennikarze oburzeni cenzurą homilii!

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stanęło w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz Radia Maryja. Chodzi o film z homilią hierarchy, który usunięty został z serwisu YouTube. Według CMWP SDP, to sytuacja skandaliczna i łamiąca reguły demokracji oraz wolności słowa.

Fot Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Serwis YouTube zablokował film z homilią, jaką arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił na mszy świętej w Krakowie. Arcybiskup otwarcie sprzeciwił się ideologii LGBT. YouTube uznał, że na swojej stronie takich treści publikować nie może i usunął film za "szerzenie mowy nienawiści".

[polecam:https://niezalezna.pl/282740-krytyka-ideologii-lgbt-na-youtube-nie-przejdzie-cenzura-nawet-homilii-abp-jedraszewskiego

Takiemu działaniu sprzeciwia się Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wystosowano specjalne oświadczenie, w którym padają mocne słowa - takie działania YouTube to skandal!

"Wyjątkowo skandaliczne jest przy tym to, iż cenzura wypowiedzi dotyka zarówno jednej z najważniejszych osób w polskim Kościele katolickim, jak i najpopularniejsze  i największe media katolickie w Polsce. Należy podkreślić, iż metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski pełni funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a Radio Maryja i jego serwisy internetowe to najważniejsze dla katolików w Polsce źródło informacji o kościele i jego nauczaniu. Szczególnie bulwersujący jest przy tym fakt, iż You Tube stara się usunąć z przestrzeni publicznej publikacje wyrażające ważne i dla wielu Polaków fundamentalne treści w momencie ostrego sporu ideologicznego, jaki obecnie toczy się w Polsce w związku z promocją ideologii LGBT prowadzoną nieskrępowanie w różnych środkach masowego komunikowania. Uniemożliwianie przeciwnikom ideologii LGBT publicznego wyrażania jej krytyki oczywisty sposób narusza polską Konstytucję oraz polskie Prawo Prasowe.  Nazywanie krytyki ideologii LGBT „szerzeniem nienawiści” , z czym mamy do czynienia w tym przypadku, w ocenie CMWP SDP jest jedynie pretekstem mającym usprawiedliwić przed opinią publiczną działanie YouTube w stosunku do Radia Maryja"

- informuje dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy zwraca także uwagę na fakt, iż usuwanie treści bez wyraźnych powodów narusza zasadę wolności słowa. Tym bardziej, że w serwisie YouTube znaleźć można dużo bardziej kontrowersyjne filmy i nie są one blokowane.

"Ze względu na powszechność serwisu internetowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność swobodnego wyrażania myśli i przekonań (...) Usuwanie treści z portali społecznościowych bez wskazania konkretnych przykładów naruszenia regulaminu serwisu i bez realnej możliwości odwołania się przez ich autorów narusza zasadę wolności słowa demokratycznego państwa. CMWP SDP apeluje o cofnięcie tych decyzji oraz zaniechanie takiego działania w przyszłości"

- czytamy na stronie CMWP SDP.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej w krakowskim kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wygłosił niezwykle mocną homilię. Hierarcha podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

"Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa"

- stwierdził.

Po tych słowach arcybiskup Jędraszewski stał się obiektem zmasowanych ataków środowiska lewicowego. W związku z tym, w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 15.00, przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, odbędzie się wiec poparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przyjdź i wesprzyj metropolitę krakowskiego!

 Źródło: cmwp.sdp.pl, niezalezna.pl

 

#Marek Jędraszewski #CMWP SDP #Radio Maryja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo