Mocne przemówienie Patryka Jakiego! „Podajcie mi jeden przykład...” - mówił do europosłów! WIDEO

Patryk Jaki / Aleksiej Witwicki/GAZETA POLSKA

  

Dziś europosłowie zdecydują, czy Niemka Ursula von der Leyen zostanie przewodniczącą Komisji Europejskiej. W trakcie debaty na forum Parlamentu Europejskiego niezwykle mocne przemówienie w języku angielskim wygłosił europoseł Patryk Jaki. Przypomniał on unijnym politykom, o tym jak traktuje się polskie władze w Unii Europejskiej.

W Parlamencie Europejskim odbywa się dziś dyskusja przed głosowaniem nad kandydaturą Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Europoseł Patryk Jaki z PiS postanowił przypomnieć, jak w ostatniej kadencji unijni dygnitarze traktowali Polskę.

- Unia Europejska rozpoczęła upokarzającą procedurę z art. 7 wobec Polski. Ktoś zadecydował, że jest to legalne, gdy np. sędziowie akceptują okradanie ludzi z ich majątków. A z drugiej strony to jest jednak nielegalne, kiedy zwracamy ludziom wpływ na system wymiaru sprawiedliwości. Np. postanowiliśmy wprowadzić pewne nowe rozwiązania w procedurach sądowych, chociażby losowe próbki i kontrole w procedurach. Więc proszę, abyście mi państwo podali jeden przykład rozwiązania, które wdrożyliśmy w Polsce, które nie istnieje w jakimś innym państwie członkowskim. Zawsze pada ta sama odpowiedź. Jest to cisza, po prostu milczenie

- mówił Jaki do europosłów.

 

- Szanowna pani minister, właśnie dlatego zapytuję, czy zamierza pani zakończyć te żenujące polityczne działania wobec Polski z art. 7?

- zwrócił się na koniec do Ursuli von der Leyen.

Przypomnijmy, europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości nie podjęli jeszcze decyzji, czy poprą Ursulę von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

- Oczekujemy, że przyszła szefowa Komisji Europejskiej zadba o przestrzeganie zasad w Parlamencie Europejskim wobec wszystkich krajów i odrzuci ideologię

- pisała dziś Beata Mazurek. Decyzja ma zapaść przed głosowaniem, które zaplanowano na godz. 18.00.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Australia walczy z pożarami. Wprowadzono stan wyjątkowy

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/NewsSyd

  

W Nowej Południowej Walii, najbardziej zaludnionym stanie Australii, setki szkół zostały zamknięte a ludność wezwano do chronienia się w relatywnie bezpiecznych centrach miast, w oczekiwaniu na wtorkowy atak pożarów podsycanych przez suszę, wysoką temperaturę i silny wiatr.

Władze stanu ogłosiły stan wyjątkowy, który ma trwać przez najbliższy tydzień.

Służbie pożarniczej (Rural Fire Service) udzielono nadzwyczajnych uprawnień. Może ona dysponować dostępnymi środkami i wydawać polecenia innym agendom rządowym.

Dowódca tej służby, komisarz Shane Fitzsimmons, poinformował, że do walki z ponad 50 ogniskami pożarów lasów i zarośli skierowano ponad 3 tys. strażaków. We wtorek sytuacja ma się pogorszyć, bowiem oczekiwane jest zwiększenie siły wiatru.

Najpoważniejsza sytuacja panuje na północnym wschodzie stanu oraz w okolicach największego miasta Australii - Sydney. Zanotowano tam trzy ofiary śmiertelne; kilkaset domów mieszkalnych zostało zniszczonych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl