Nie do wiary. Połamał krzyż, a przed sądem kpił z całej sytuacji. Został uniewinniony!

Sędzia Joanna Wolniakowska / twitter.com @Dariusz Matecki

  

Szczeciński sąd wydał dziś wyrok w sprawie zniszczenia krzyża, którego przed trzema laty dopuścić się miał Tomasz L. Oskarżony o obrazę uczuć religijnych kpił sobie w najlepsze z całej sytuacji, aż w końcu usłyszał wyrok. Został... uniewinniony. "To skandal" - mówi szczeciński radny Dariusz Matecki. Od tego wyroku będzie złożona apelacja.

Tomasz L. trzy lata temu połamał krzyż na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Gdy stanął przed sądem, nie zamierzał nawet kryć swojej niechęci do symbolu tak ważnego dla wielu Polaków. Krzyż nazywał "konstrukcją budowlaną", deklarował, że jest ateistą.

"Chciałem uporządkować przestrzeń publiczną i wydaję mi się, że miałem do tego prawo, żeby odstawić tą konstrukcję, żeby ona nie musiała być w tym miejscu. To nie jest żadne miejsce kultu religijnego. Szczęście w nieszczęściu, że ta konstrukcja runęła i na szczęście nie zrobiła krzywdy ani mnie, ani mojej partnerce"

- mówił.

Twierdził również, że krzyż połamał przypadkiem, bo... się potkął. I - co ciekawe - sąd dał temu wiarę. Zdaniem sędzi Joanny Wolniakowskiej Tomasz L. miał prawo usunąć krzyż, bo został on postawiony bez zezwolenia na budowę. Wyrok - uniewinnienie.

Mecenas Bartłomiej Sochański zapowiedział apelację od wyroku. Jak stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, tłumaczenia oskarżonego są mało wiarygodne.

Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki mówi wprost - ten wyrok to skandal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl