Kiedyś przyjaciel, dziś Kijowski zwiastuje koniec! Bo, "wszyscy wiemy, jak opozycja przegra wybory"

Mateusz Kijowski z opozycją, / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Mateusz Kijowski, były lider KOD, który na niejednym proteście szedł ramię w ramię z Grzegorzem Schetyną i jego świtą, teraz nie kryje, że droga, jaką wybrała opozycja na zbliżające się wybory parlamentarne, jest drogą ku przepaści. Dlatego też na swoim profilu na Facebooku pisze: "Chyba już wszyscy wiemy, jak opozycja przegra wybory". "Kiedy idą ku przepaści nie da się inaczej wesprzeć, niż głośno krzyczeć. Albo złapać za rękę (...)  My możemy pomóc. Ale to oni muszą nam dać amunicję" - stwierdza. I wyznaje: "Na razie nas unikają".

Jeżeli nie będzie pomysłu na kampanię z wykorzystaniem setek tysięcy zwolenników, to nic się nie uda

- przekonuje Kijowski na swoim profilu na Facebooku. To tam zamieścił wpis, który dla jego sympatyków może być dużym zaskoczeniem.

"Chyba już wszyscy wiemy, jak opozycja przegra wybory"

- napisał.

Swoją myśl rozwinął w dyskusji pod wpisem zaznaczając np., że "nie oczekuje obiecanek tylko odpowiedzialnej polityki".

Wielu jest takich. Ale potrzebne jest też zaufanie wzajemne. Jeżeli politycy nam nie ufają i nie chcą nas wciągnąć do działania, to skąd pomysł, że my im zaufamy i oddamy na nich głos?

- pisze.

Internauci poruszyli wątek sezonu urlopowego i faktu, że kampania nie powinna trwać podczas wakacji.

Właśnie jestem w drodze na spotkanie z mieszkańcami #POrozmawiajmy, takie spotkania odbywają się w całej Polsce. Tak więc wakacji u nas nie ma

- głosi jeden z komentarzy, na który w szczególny sposób zareagował Kijowski:

Byłem na takim spotkaniu. Większość zwolenników wyszła zdemotywowana. Żadnego pomysłu, jak mogą pomóc.

Były lider KOD krytykuje opozycję również za brak konkretnych propozycji. I brak pomysłu na kampanię.

Od tygodni błagam, żeby sztab powiedział, jak można się włączyć. Również osobiście członków sztabu. I cisza. Jak każdy sam będzie prowadził własną kampanię, to na sukces nie ma co liczyć

- zaznacza i dodaje, że będzie się "domagał bez końca, żeby sztab wyborczy się wziął do roboty i zaproponował nam, jak możemy pomóc!".

Kiedy idą ku przepaści nie da się inaczej wesprzeć, niż głośno krzyczeć. Albo złapać za rękę (...)  My możemy pomóc. Ale to oni muszą nam dać amunicję. Roznoszenie ulotek w ostatnim tygodniu to za mało.

- podkreśla Kijowski apelując do PO:

Widzę, że są na drodze do porażki. I wołam głośno - tu jesteśmy! Chcemy pomóc! Posłuchajcie nas! Zauważcie!

I wyznaje:

My niestety nie zorganizujemy kampanii. Nie mamy pieniędzy, nie mamy możliwości, nie mamy prawa. Jeżeli politycy nas nie zaangażują do kampanii, to nic z tego nie wyjdzie. A na razie nas unikają. Wiem, bo byłem na spotkaniu z ludźmi ze sztabu krajowego.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ambasador Rosji przy ONZ wpadł w furię! Ależ dostało się Moskwie na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa

Rada Bezpieczeństwa ONZ / United Nations Photo/Flickr

  

Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia zarzucił członkom Rady Bezpieczeństwa, że zwołane z inicjatywy Rosji posiedzenie Rady Bezpieczeństwa poświęcone problemom języka, przerodziło się w atak na jego kraj. Moskwę krytykowano za agresywną politykę wobec Ukrainy. Podczas sesji Rady doszło do spięcia między przedstawicielami Rosji i Ukrainy w związku z wchodzącymi w środę w życie przepisami, na mocy których ukraiński będzie jedynym oficjalnym językiem w sektorze publicznym Ukrainy. Przepisy nie zabraniają używania innych języków w obrzędach religijnych i do celów prywatnych.

Niebienzia zarzucił ukraińskim władzom próbę wykorzenienia języka rosyjskiego z ukraińskiej sfery publicznej przy użyciu drakońskich metod.

Nie mówię nawet, że jest to sprzeczne z jakąkolwiek konwencją o ochronie mniejszości narodowych i podstawowymi prawami człowieka. Mówię, że jest to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i podstawowymi normami cywilizowanego zachowania.
- oznajmił.

Uznał też, że przyjęcie nowej ustawy jest naruszeniem porozumień mińskich i dlatego powinno być przedmiotem obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Wołodymyr Jelczenko podkreślił, że kraj, który przez wieki tłumił język ukraiński i wymuszał zastąpienie go językiem rosyjskim we wszystkich sferach życia publicznego, nie powinien dyktować, w jakim języku mają Ukraińcy mówić i pisać. Ocenił, że przywołując temat na cztery dni przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie, Kreml usiłuje dostarczyć politycznego wsparcia prorosyjskim partiom, a jednocześnie odwraca uwagę od rzeczywiście ważnych problemów.

Mimo porozumienia (…) w sprawie zawieszenia broni począwszy od 8 marca 2019 roku rosyjskie wojska okupacyjne w Doniecku i Ługańsku pogwałciły je blisko 200 razy. Zakazanej porozumieniami mińskimi ciężkiej broni, w tym czołgów, ciężkiej artylerii i moździerzy użyto ponad 777 razy. W wyniku tych prowokacji zginęło 36 ukraińskich żołnierzy, a około 200 odniosło rany.
- podkreślił Jelczenko.

Zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. politycznych i pokoju Rosemary DiCarlo przypomniała o zapewnieniu władz Ukrainy, że przepis dotyczący języka pozostaje w zgodzie z konstytucją tego kraju, choć w jej opinii budzi jednak pewne obawy.

Przypomniała, że Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, które śledziło proces legislacyjny zaleciło rządowi opracowanie przepisów dotyczących mniejszości narodowych dla utrzymania równowagi między ochroną prawa mniejszości i zachowania języka państwowego jako narzędzia integracji społeczeństwa.

Członkowie Rady krytykowali Rosję za kontynuowanie agresywnych działań wobec Ukrainy. Przypomnieli, że na skutek konfliktu na wschodzie Ukrainy zginęło około 13 tys. osób.

Ambasador RP Joanna Wronecka powiedziała, że naruszanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy stanowi bezpośrednie zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Nawiązała do raportów specjalnej misji monitorującej OBWE na Ukrainie, które wskazują na setki przypadków naruszania zawieszenia broni, a także przytaczają przykłady rozmieszczania broni zakazanej porozumieniami mińskimi. Przypisywała to w większości wspomaganym i kontrolowanym przez Rosję nielegalnym formacjom militarnym w Donbasie.

Przypominając o rosyjskiej agresji, aneksji Krymu, łamaniu zakazu użycia siły, fikcyjnym referendum na Krymie, ataku rosyjskiej marynarki wojennej na ukraińską jednostkę w Cieśninie Kerczeńskiej i zatrzymaniu załogi, Wronecka uzasadniała, że Kijów ma prawo do promocji swego języka.

Polityczny koordynator stałego przedstawicielstwa USA przy ONZ Rodney Hunter przekonywał, że w obliczu rosyjskiej agresji i działań zmierzających do osłabienia Ukrainy, kraj ten staje się coraz bardziej zjednoczony, spójny, odporny i w ostatecznym rachunku - silniejszy.

Nasze sankcje związane z Krymem będą obowiązywać do czasu, gdy Rosja zwróci kontrolę nad półwyspem Ukrainie, a nasze sankcje wobec Rosji za agresję we wschodniej Ukrainie pozostaną w mocy do czasu pełnego wdrożenia porozumień mińskich.
- zadeklarował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl