Gretkowskiej musiało pójść w pięty po wpisie Mazurek. Pisarce dostało się za ubliżanie Szydło

/ Zrzut ekranu z youtube.com/Onet

  

Manuela Gretkowska w rozmowie z wp.pl zaatakowała Beatę Szydło, kpiąc z tego, że syn byłej premier jest księdzem. Odpowiedziała jej - za pośrednictwem Twittera - wybrana do europarlamentu Beata Mazurek. "Feministka, która atakuje kobiety, wygląda niepoważnie. Tak po ludzku, żal mi Manueli Gretkowskiej, jest labilna i chyba wewnętrznie bardzo poraniona" - napisała.

Tak po ludzku to mi żal pani Gretkowskiej. Jest labilna i chyba wewnętrznie bardzo poraniona. Feministka, która atakuje kobiety wygląda niepoważnie. Nie oczekujemy aplauzu, ale elementarnej przyzwoitości i szacunku. Myślę, że syn PBS będzie modlił się za MG

- napisała Beata Mazurek.

Gretkowska w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedziała się na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, w tym wyniku, który osiągnęła w nich byłą premier Beata Szydło. Na pytanie, czy spełniło się marzenie feministek, po tym jak kobiety szturmem zdobyły szczyty polityki, Gretkowska odparła:

Feminizm polega na wolności i godności kobiet. Natomiast panie: Szydło, Mazurek czy Zalewska wcale nie uważają, że kobieta może mieć wolność wyboru, nie głosują za tym.

Nie widzę więc powodu, dlaczego miałabym się cieszyć, że wygrała matka księdza, która występuje w Polsce w roli Matki Boskiej

- powiedziała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy gotowe na bezumowny brexit

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Elionas2

  

Witając premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona w Berlinie, kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że Niemcy są gotowe na nieuregulowane wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

"Cieszylibyśmy się z uregulowanego brexitu, ale jesteśmy też gotowi na wyjście bez umowy" - zadeklarowała szefowa niemieckiego rządu. Wyraziła także ubolewanie, że Zjednoczone Królestwo opuszcza UE. "Ale jest to fakt" - skonstatowała.

Merkel przypomniała jednocześnie, że Berlin i Londyn łączą przyjazne stosunki. Kanclerz ma nadzieję, że pozostaną one bliskie również po opuszczeniu Wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Jest to pierwsza zagraniczna podróż Johnsona jako premiera Wielkiej Brytanii. Podczas powitania z honorami wojskowymi przed Urzędem Kanclerskim dało się słyszeć okrzyki zgromadzonych tam ludzi: "Stop brexit!" (Powstrzymać brexit!).

Johnson domaga się renegocjacji umowy dotyczącej brexitu, proponując zastąpienie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) zobowiązaniem do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań przed końcem okresu przejściowego.

Na początku tygodnia wysłał list w tej sprawie do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska z kopią do Komisji Europejskiej i unijnych stolic, ale jego propozycje zostały odrzucone. Wielka Brytania powinna opuścić UE 31 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl