Parada Równości pod patronatem Trzaskowskiego przejdzie przez Warszawę. Na pl. Zbawiciela wróci tęcza?

Jutro w Warszawie odbędzie się Parada Równości, którą patronatem objął prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. - Parada Równości to uczenie postawy otwartości i tolerancji - stwierdził na konferencji prasowej. W stolicy, w związku z paradą, będzie rozstawione tzw. miasteczko równości. Warszawski radny i aktywista LGBT, Marek Szolc, wystosował do Trzaskowskiego pismo w sprawie przywrócenia tęczy na placu Zbawiciela.

Rafał Trzaskowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Parada Równości wyruszy o godz. 15:00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Przejdzie m.in. ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi i zakończy się pod Pałacem.

Prezydent stolicy powiedział dziennikarzom, że Parada Równości to uczenie postawy otwartości i tolerancji, a takie imprezy odbywają się w wielu polskich miastach.

Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych ludzi. To jest przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym

- mówił.

W towarzyszącym paradzie miasteczku równości w Parku Świętokrzyskim od godz. 10:00 chętni będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach sportowych, warsztatach, a także debatach poświęconych głównie tematyce LGBTQ+.

Przy okazji Parady Równości uaktywnił się na Twitterze warszawski radny, znany działacz LGBT, Marek Szol, który skierował do Trzaskowskiego pismo w sprawie przywrócenia tęczy na placu Zbawiciela. 

Przebieg paradty na swoich mapach oznaczyło - tęczowym szlakiem - także Google.

fot. Mapy Google (screenshot)

Parada Równości po raz pierwszy przeszła ulicami Warszawy w 2001 roku. Organizatorzy głoszą, że ich celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. Warszawską Paradę Równości organizuje środowisko LGBTQ+. Za oficjalną organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Wolontariat Równości, a za jego kształt komitet organizacyjny, do którego - jak twierdzą organizatorzy w mediach społecznościowych - może wstąpić każda osoba, instytucja, organizacja i firma.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #LGBT #Parada Równości #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo