Koalicja Europejska wygrywa wybory w wielkich miastach, a to zaledwie 15 proc. mieszkańców całej Polski. Pozostałe regiony naszego kraju - a zwłaszcza wsie i mniejsze miasteczka - to elektorat, który zdecydowanie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość.

Widać to było po wynikach wyborów z 26 maja, gdzie PiS zdecydowanie wygrał w tych rejonach oraz na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało ponad 70 proc. rolników. 

Była to ogromna zasługa również tego, jak wielką pracę w terenie wykonali kandydaci PiS - nie było w zasadzie gminy, w której by nie byli i nie rozmawiali z ludźmi.

Tego samego nie można powiedzieć o Koalicji Europejskiej, która skupiła się tylko na konwencjach w większych miastach. Jednak przed jesiennymi wyborami mają oni zamiar odrobić lekcję i już zapowiadają, że wakacje spędzą na polskich wsiach.

Nasi posłowie i to już pewnie wiedzą, ale usłyszą też nasi działacze i nasi kandydaci. Wakacje spędzą na polskiej wsi. W polskich małych miasteczkach, przekonując Polaków do tego, żeby szli jesienią głosować. To będą nasze wakacje, bo tę lekcję musimy odrobić 

- powiedział dziś w RMF FM Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO-KO.

Żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy...