Mateusz Morawiecki rozmawiał z Donaldem Trumpem. Politycy spotkali się w Wielkiej Brytanii

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Spotkanie odbyło się przy okazji obchodów 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

twitter.com/PremierRP

W uroczystości, która odbyła się w angielskim Portsmouth, udział wzięła m.in. brytyjska królowa Elżbieta II oraz przedstawiciele 15 państw, w tym przebywający z wizytą państwową w tym kraju prezydent USA, a także prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Kanady Justin Trudeau.

Po uroczystościach przywódcy spotkali się z weteranami drugiej wojny światowej, a następnie wzięli udział w lunchu roboczym poświęconym przyszłości współpracy międzynarodowej w zakresie polityki bezpieczeństwa i obronności.

W momencie lądowania w Normandii w ramach Królewskich Sił Powietrznych służyło 12 polskich dywizjonów, z których jedenaście bezpośrednio uczestniczyło w operacjach związanych z D-Day. Wsparcie zapewniały także trzy obsługiwane przez Polaków okręty wojenne, które zostały udostępnione przez Brytyjczyków polskiej marynarce wojennej. Na lądzie istotną rolę odegrała także m.in. 1. Dywizja Pancerna dowodzona przez generała Stanisława Maczka, która później wyzwoliła Holandię.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wielka Brytania #USA #Polska #Mateusz Morawiecki #Donald Trump

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo