Kolejny FAKE NEWS w temacie restytucji mienia. Amerykańscy senatorzy dementują plotki

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczają, by wysłali oni list do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu - podaje tvp.info. W ten sposób odniesiono się do informacji podanej przez dziennikarza "Wirtualnej Polski" Marcina Makowskiego, który napisał, powołując się na źródła w amerykańskim senacie, że do polskiego rządu wysłano list, w którym około 60-ciu senatorów domaga się zdecydowanego działania w kontekście ustawy JUST Act 447. To nie pierwszy fake news, którego dopuścił się w tej sprawie Makowski.

USA, Kapitol
pixabay.com/bones64

Makowski w swoim artykule wskazał nazwiska dwóch senatorów, którzy mieli podpisać się pod listem do polskiego rządu. Chodzi o Tammy Baldwin z Wisconsin i Marco Rubio z Florydy.

Pracownicy waszyngtońskiego biura senatora Rubio zapytani o całą sprawę przez korespondenta Polskiego Radia myśleli, że chodzi o... list z marca zeszłego roku, który podpisało wtedy 59 senatorów - podaje tvp.info.

Okazuje się, że o żadnym nowym liście nie słyszeli. Informacje te zdementowało też biuro senator Baldwin, która rzekomo miała być inicjatorką listu.

Nie jest to pierwszy fake news na temat ustawy 447, w wykonaniu dziennikarza Wirtualnej Polski. Wcześniej Makowski podawał, że do Polski przyjedzie grupa izraelskich dyplomatów, by rozmawiać z rządem o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Do żadnego spotkania nie doszło.

 Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

 

#USA #Senat #Polska #rząd #fake news

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo