Co za dno! Scheuring-Wielgus wpłaci na schronisko dla psów, ale tylko.... jeśli zostanie europosłem

/ gazeta.pl

  

Joanna Scheuring-Wielgus, która po przeprowadzce z domu z ogrodem do kamienicy oddała swoje psy do schroniska, próbuje wyjść z twarzą z tej żenującej historii. Ale tylko pogrąża się coraz bardziej... Dziś w wywiadzie dla portalu gazeta.pl stwierdziła, że mogłaby wpłacić na schronisko 20 tysięcy złotych. Ale musiałaby się dostać do europarlamentu.

Psy Scheuring-Wielgus wabiły się Czarna i Mamba, a do schroniska w Toruniu trafiły pod koniec 2016 r. Jak podaje Fakt.pl, powołując się na osobę z otoczenia parlamentarzystki, poseł miała "dom z ogrodem, ale nie było jej stać na spłatę kredytu, więc przeprowadziła się do mieszkania". "Chyba po prostu nie chciało jej się nimi zajmować" - dodaje.

Sama zainteresowana bagatelizuję sprawę, tłumacząc, że "musieliśmy oddać psy, bo mam alergię". "Kundli" – jak je określiła – "nikt ze znajomych nie chciał".

Nie przeszkadzało to postępowej posłance pod tym samym schroniskiem zorganizować konferencji prasowej w... obronie zwierząt. 

Moim zdaniem trzeba pomyśleć o tym, co się dzieje 31 grudnia i 1 stycznia w Toruniu. Powinniśmy w ten wieczór zadbać o naszych przyjaciół, czworonogów, prosimy mieszkańców Torunia, dla których ważne są hasła ochrony przyrody i ochrony zwierząt, aby nie kupowali fajerwerków, tylko wpłacili parę groszy na jedyne w Toruniu schronisko dla bezdomnych zwierząt

 - mówiła w grudniu ubiegłego roku, na kilka dni przed sylwestrem.

Po zdemaskowaniu niebywałej hipokryzji parlamentarzystki Scheuring-Wielgus próbowała się nieudolnie tłumaczyć. Dziś postanowiła kontynuować obronę swego wizerunku w rozmowie z gazeta.pl. I znów wyszło fatalnie. Na pytanie prowadzącego rozmowę Jacka Gądka, czy wpłacała jakieś kwoty na schronisko, do którego oddała swoje psy, odpowiedziała, że owszem, ale nie potrafiła podać żadnej kwoty, zasłaniając się... niepamięcią. To, że nie pamięta, czy było to 10 zł, czy 10 tys. zł, Scheuring-Wielgus powtarzała zresztą kilkakrotnie.

Wreszcie dziennikarz, nie mogąc uzyskać odpowiedzi o dokonane już wpłaty, zapytał, czy posłanka BĘDZIE przeznaczać jakieś kwoty na to schronisko. 

"Nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym...." - stwierdziła zaskoczona Scheuring-Wielgus.

"20 tys. zł to był pewnie koszt utrzymania tych psów przez trzy lata" - zauważył dziennikarz.

"To pewnie gdybym się dostała do europarlamentu... to mogłabym taką kwotę wpłacić..." - wypaliła kandydatka Wiosny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl


Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl