Czy atak na ambasadora to antypolonizm? Minister Suski: Sprawa powinna być dokładnie zbadana

Marek Suski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Rzeczywiście, sytuacja jest dość dziwna, zbieg okoliczności z odwołaniem spotkań zmienionej w składzie delegacji Izraela. To dość dziwny zbieg okoliczności, będziemy bardzo wyraźnie domagać się od rządu Izraela, żeby zapewnił odpowiednią ochronę polskim dyplomatom - to jest norma w krajach cywilizowanych - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski - jak poinformowała izraelska prasa - został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. 

MSZ wezwało panią Azari - ambasadora Izraela w Polsce - będą rozmawiać na temat ataku na ambasadora Marka Magierowskiego. Rzeczywiście, sytuacja jest dość dziwna, zbieg okoliczności z odwołaniem spotkań zmienionej w składzie delegacji Izraela. To dość dziwny zbieg okoliczności, będziemy bardzo wyraźnie domagać się od rządu Izraela, żeby zapewnił odpowiednią ochronę polskim dyplomatom - to jest norma w krajach cywilizowanych.

- podkreślił w rozmowie z Lidią Lemaniak Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Do stojącego przed ambasadą Magierowskiego podszedł mężczyzna, który rzucił się na niego i zaczął na niego krzyczeć. Ambasador nie był w stanie zrozumieć, co mówił napastnik, poza słowami "Polak, Polak" - pisze "Jerusalem Post", powołując się na relację dyplomaty.

Marek Suski dopytywany przez Niezalezna,pl o to, czy możemy mówić otwarcie o akcie antypolonizmu, odpowiedział:

Myślę, że sprawa powinna być dokładnie zbadana. Rzeczywiście, ostatnie wypowiedzi niektórych przedstawicieli polityki Izraela są bardzo niesprawiedliwe w stosunku do Polski i Polaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl