Kapelan kibiców: nie da się łączyć pamięci o Żołnierzach Wyklętych z wywiadami dla „Sputnika”

zdjęcie ilustracyjne / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

- Nie da się łączyć dbania o pamięć o Żołnierzach Wyklętych z udzielaniem wywiadów rosyjskiemu portalowi, który w obrzydliwy sposób znieważa ich pamięć. A także szydzi z kapłanów, którzy za to, że wspierali ich do końca, ginęli w ubeckich katowniach. Także obrzydliwie oczernia zamordowanego w 1989 r. księdza Sylwestra Zycha – mówi Niezależna.pl ksiądz Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymek kibiców na Jasną Górę.

Obrzydliwe ataki Sputnika na odradzającą się pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz święto 1 marca trwają od lat. W szczególnie obrzydliwy sposób Sputnik szydził niedawno z ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Kapłanów Niezłomnych. „Niezłamasy” – tak nazwał w tytule bohaterskich polskich księży. Jak pisała autorka artykułu „fakt, iż państwo polskie postanowiło uhonorować jakąś grupę funkcjonariuszy jednego z wyznań za ich oddanie temu wyznaniu, wprost łamie zapis art 25. Konstytucji, który mówi o równouprawnieniu Kościołów”. Przy okazji kpiła także z zamordowania ks. Sylwestra Zycha w 1989 r.: „są tacy oszczercy, którzy uważają, ze zachlał się na śmierć w cieszącej się jak najgorszą sławą spelunce”.

- Sputnik to dziś antypolskie narzędzie Moskwy, a Putin mówi wprost, że nie wolno demonizować Stalina, na którego rozkaz Wyklętych mordowano. Apeluję, by nikt ze środowisk patriotycznych nie uwiarygadniał tego kłamliwego, antypolskiego portalu

– mówi ks. Jarosław Wąsowicz, organizator kibicowskich pielgrzymek na Jasną Górę, nieoficjalny kapelan polskich kibiców.

Tymczasem mimo licznych podobnych publikacji „Sputnika”, obecni liderzy Konfederacji chętnie udzielają mu wywiadów. Dziwnym trafem w ciągu ostatnich kilku miesięcy wywiadów takich udzielili kolejno Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak.

W styczniu Braun w rozmowie z mającym zakaz wjazdu do Polski Leonidem Swirydowem mówił: „dzisiejsze wasze formularze wizowe do Rosji budzą wręcz moje rozczulenie, jeśli porównam je z monstrualnym amerykańskim formularzem”.

W marcu Korwin-Mikke zapewniał „Sputnik: „jestem pełen rezerwy, co do NATO”. Wyjaśnił też rosyjskiemu dziennikarzowi, że część Polaków jest antyrosyjska, bo nie odróżnia Związku Sowieckiego od Rosji, zaś inni znowu, bo im tak kazano z Waszyngtonu lub z Brukseli.

Z kolei w kwietniu Krzysztof Bosak zapewniał w wywiadzie z rosyjskim portalem: „ze wszystkimi państwami, które sąsiadują z Polską, chcielibyśmy mieć stosunki oparte na współpracy, szacunku i poszanowania wzajemnych interesów”.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl