Lubnauer zaczęła wygadywać o "zapaści służby zdrowia". Szybko sprowadzono ją na ziemię!

Katarzyna Lubnauer / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Co jakiś czas opozycja wznosi larum o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Dziś do tego trendu dołączyła Katarzyna Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej - jako matematyk - obliczyła, że zmniejszył się w Polsce przewidywany czas życia z powodu "zapaści służby zdrowia". Jej zapędy ostudził chirurg - marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ujawnił konkretne dane, a teoria Lubnauer legła w gruzach.

Dziś przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła w TVN24, że polska służba zdrowia jest w głębokiej zapaści. Wskazywała, że nie ma geriatrów, nie ma leków onkologicznych, a opieka kardiologiczna jest taka, że zwiększyła się umieralności na choroby kardiologiczne.

"W ogóle zmniejszył się przewidywany czas życia"

- stwierdziła Lubnauer.

Do wypowiedzi szefowej Nowoczesnej odniósł się marszałek Senatu Stanisław Karczewski - lekarz chirurg. Szybko zdementował rewelacje, powtarzane przez przedstawicielkę opozycji.

"W TVN24 Katarzyna Lubnauer mówi, że zwiększyła się w Polsce śmiertelność w wyniku chorób kariologicznych. To fałsz" 

- podkreślił marszałek na Twitterze.

Marszałek Senatu zamieścił też dowód na poparcie swoich słów - grafikę z danymi Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego–Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH), gdzie porównane zostały standaryzowane współczynniki zgonów z powodu chorób serca mężczyzn w wieku 25-64 lata w Polsce oraz w wybranych krajach europejskich w latach 1999-2017. Z badania wynika, że od 2015 r. do 2017 r. liczba zgonów z powodu chorób serca spadła wśród mężczyzn o 30 procent.

Cóż, nawet najlepszy matematyk, może czasami pomylić się w swoich wyliczeniach. Ale na przyszłość... może warto zapytać eksperta?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie tylko mówić, ale być chrześcijaninem

Papież Franciszek / Di Alfredo Borba - Opera propria, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34671623

  

Papież Franciszek przestrzegał dziś przed życiem w obłudzie. - Dobrze jest określać się jako chrześcijanin, ale "trzeba przede wszystkim być chrześcijaninem w konkretnych sytuacjach, głosząc Ewangelię, która jest miłością do Boga i braci" - mówił.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Franciszek tłumaczył wiernym, że słowa Jezusa "rozbijają łatwe złudzenia tych, którzy sądzą, że można połączyć życie chrześcijańskie ze światowością, życie chrześcijańskie z kompromisami wszelkiego rodzaju, praktyki religijne z postawą przeciwko bliźniemu".

Jak zaznaczył, "niektórzy myślą, że mogą połączyć prawdziwą religijność z przesądami".

Ilu tak zwanych chrześcijan chodzi do wróżbitów, by czytali im z ręki. To są przesądy, to nie ma nic wspólnego z Bogiem. Chodzi o to, aby nie żyć w sposób obłudny, lecz być gotowym zapłacić cenę za wybory zgodne" z Ewangelią

- zauważył papież.

Apelował do wiernych o służenie bliźnim w potrzebie. Mówił, że wiele wspólnot podczas lata opiekuje się chorymi, ubogimi, osobami niepełnosprawnymi.

"Aby żyć zgodnie z duchem Ewangelii, trzeba, aby w obliczu nowych potrzeb pojawiających się na świecie byli uczniowie Chrystusa, którzy umieją odpowiedzieć nowymi inicjatywami miłosierdzia" - wyjaśnił.

"Świadectwo Ewangelii wypala każdą formę partykularyzmu i otwiera miłość do wszystkich, w pierwszej kolejności najuboższych i wykluczonych" - powiedział Franciszek.

Papież pozdrowił też polskich wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl