Koniec bezkarności! Skazany za handel kobietami lider KOD-kapeli idzie za kratki

Konrad Materna - lider KOD-kapeli został skazany prawomocnie za pozbawianie wolności kobiet, które były zmuszane do pracy w domach publicznych za granicą. Materna od 2015 r. walczył u boku totalnej opozycji o "wolność i demokrację", zagrzewając na ulicznych protestach do walki z rządem.

Facebook.com

Lider KOD-kapeli usłyszał właśnie prawomocny wyrok 4,5 roku więzienia –  dowiedział się portal niezależna.pl. Wodzirej chórku śpiewającego i krzyczącego na protestach ulicznych, wzniecanych przez „obrońców demokracji” wobec władzy PiS, czuł się dotąd bezkarny.

Ofiarami grupy przestępców, w tym Konrada Materny, padło ponad 90 kobiet. Były one wabione na pracę w zagranicznych luksusowych restauracjach i hotelach, a później zmuszano je do pracy w domach publicznych.

Konrad Materna został oskarżony przez prokuraturę o trzy przestępstwa -  kierowania grupa przestępczą, handlu kobietami, oraz - jak twierdzą śledczy - fałszowania dokumentu. 

W czerwcu 2018 r. lider KOD kapeli został skazany nieprawomocnym wyrokiem na 6,5 roku więzienia. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał go za szefa gangu handlującego kobietami, które przez ten procederowi trafiały do domów publicznych za granicą.

Ten wyrok zaskarżyła prokuratura, uznając go za rażąco niski wobec zarzucanych Maternie czynów. Apelacje wnieśli też obrońcy, żądając uniewinnienia co do głównych zarzutów 

Teraz Sąd Apelacyjny skazał prawomocnie Maternę za jeden z trzech zarzucanych mu czynów. Dotyczyło to pozbawiania wolności kobiet, które były ofiarami współdziałającej grupy przestępców. Sąd nie dopatrzył się jednak dowodów na kierowanie przez niego grupą przestępczą. W kwestii trzeciego z zarzutów dotyczącego sfałszowania dokumentów sąd zaś ujął się za skazańcem uznając, że to wypadek mniejszej wagi, a społeczna szkodliwość czynu nie była duża.

Teraz lider śpiewającego KOD-u ma iść na trzy lata za kratki. Zaliczono mu bowiem w poczet kary przebywanie w areszcie tymczasowym w 2008 r., gdy został zatrzymany.

Materna - mimo nieprawomocnego wyroku - pojawiał się na demonstracjach „obrońców demokracji”. 

 


 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#KOD-kapela #Konrad Materna

Maciej Marosz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo