Rekordowa liczba zgonów w Polsce. Co nas zabija?

Tylu Polaków co w 2018 r. nie umarło od czasów II wojny światowej - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Taka liczba zgonów jak w 2018 r. przewidziana była dopiero na lata 30. Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie i nieświadomość.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

W ubiegłym roku zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, czyli o około 3 procent więcej niż w roku poprzednim. To niechlubny rekord.

"Od zakończenia II wojny światowej nie było roku, w którym rozstało się z życiem tak wielu Polaków. Tak dużą jak w ubiegłym roku liczbę zgonów przewidywano dopiero w 2023 roku"

- napisała DGP.

Gazeta podkreśla, że już w 2017 roku statystyczna długość życia kobiet skróciła się o 1,5 miesiąca do 81,1 roku, przy wzroście o tydzień mężczyzn do 74 lat.

"Dane o przyczynach udostępniane są przez GUS z rocznym opóźnieniem. Z opublikowanego kilka dni temu raportu Narodowego Instytutu Zdrowia - Państwowego Zakładu Higieny 'Sytuacja zdrowotna ludności Polski' wynika jednak, że Polacy sami są sobie winni. Z jednaj strony nie widzą, co szkodzi zdrowiu, ale także nie przestrzegają zaleceń lekarskich"

- czytamy w gazecie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#liczba zgonów #Polska #umieralność

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo