Będzie proces za kłamstwa w "Przeglądzie"! Michał Rachoń pozwie wydawcę tygodnika

/ TVP Info/print screen

  

Jak ustalił portal Niezależna.pl, Michał Rachoń w przyszłym tygodniu złoży w sądzie pozew przeciwko wydawcy tygodnika "Przegląd". Chodzi o tekst, w którym podano nieprawdziwe informacje, a także użyto oszczerczych określeń. Autorka publikacji "Przeglądu" twierdzi, że w audycji "Minęła 20" pojawiły się treści o "zabarwieniu rasistowskim", a program prowadził M. Rachoń. Z naszych informacji wynika, że to wydanie "Minęła 20" prowadził inny dziennikarz Telewizji Polskiej.

Lewicowy tygodnik "Przegląd" w najnowszym numerze "okładkowy" temat poświęcił Telewizji Polskiej i jej prezesowi Jackowi Kurskiemu. W tekście pojawiły się nie tylko obraźliwe komentarze, ale także kłamstwa na temat audycji "Minęła 20" i redaktora Michała Rachonia.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych programów jest „Minęła 20” prowadzony do niedawna przez Michała Rachonia. Pokazywane tam materiały, zwłaszcza te o zabarwieniu rasistowskim, wielokrotnie budziły oburzenie telewidzów

- napisała Justyna Samolińska, dziennikarka "Przeglądu".

To u Rachonia pokazano materiał, który atakował Pawła Adamowicza za to, że powołał w mieście Radę ds. Migrantów. Zilustrowano go zdjęciami zamieszek z udziałem czarnoskórych mężczyzn (nie wiadomo, gdzie do nich doszło), pobicia i nielegalnego przekraczania granic. Podpis głosił: „Prezydent Gdańska zaprasza imigrantów do swojego miasta

- twierdzi autor tekstu.

(screen: onet.pl)

Okazuje się, że stwierdzenie o prowadzeniu przez Rachonia tego konkretnego programu jest kłamstwem. Gospodarzem audycji był inny dziennikarz Telewizji Polskiej.

Dlatego sprawa będzie miała ciąg dalszy. Jak ustalił portal Niezależna.pl, Michał Rachoń postanowił złożyć pozew o naruszenie dóbr osobistych. Trafi do sądu w przyszłym tygodniu. Dziennikarz będzie się domagał przeprosin od wydawcy tygodnika "Przegląd".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl