Czy tak będzie wyglądać Warszawa? Zastępca Trzaskowskiego o kontrowersyjnych planach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy w kampanii wyborczej obiecywali poprawę jakości życia w stolicy. Padło wiele obietnic, a teraz okazuje się, że jednym z priorytetów dla władz Warszawy jest... wprowadzenie tzw. karty LGBT. Pierwsze szczegóły tego projektu jakie dziś poznaliśmy budzą wiele kontrowersji.

Dziś wiceprezydent Warszawy zdradził, na czym polegała będzie karta LGBT. Ma ona wprowadzić szereg udogodnień dla osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Ma być to m.in. pomoc psychologiczna dla osób z tego środowiska czy pomoc w powstaniu... hostelu dla gejów i lesbijek.

Często tożsamość seksualna na etapie szkoły nie napotyka na dobrą pomoc psychologiczną, na podanie ręki, w sytuacji, kiedy gej czy lesbijka znajdują się w trudnej psychicznie sytuacji, bo nie powiedzieli o swojej orientacji rodzicom, są sami z tym. Jest też kwestia hostelu LGBT w modelu ekonomii społecznej, czyli takiego, do którego miasto nie dopłaca, ale tworzymy jakieś warunki, żeby on powstał

- wymieniał Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, a także zadeklarowany homoseksualista. Wystąpił on dziś w programie Onetu, gdzie opowiadał o Warszawie swoich marzeń.

Kwestie ideologiczne prezydent Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy stawiają na czołowych miejscach w hierarchii wartości już od początku swojej kadencji. Szkoda, bo mieszkańcy Warszawy oczekują jednak realnych zmian, a nie przepychanek różnych środowisk. Do wyborców można tylko rzec: taką będziecie mieli Warszawę, jaką sobie wybraliście władzę...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzecia ofiara grypy we Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

We Włoszech zmarła w niedzielę trzecia osoba, która była zarażona koronawirusem. W szpitalu w mieście Crema w Lombardii umarła kobieta, która przebywała na oddziale onkologii. Jej stan z powodu nowotworu był bardzo poważny - wyjaśniły miejscowe władze.

Kobieta była chora onkologicznie i była też zarażona koronawirusem - podkreślił przedstawiciel władz regionalnych Giulio Gallera.

We Włoszech zanotowano ponad 130 przypadków groźnego wirusa. 25 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts