Czy tak będzie wyglądać Warszawa? Zastępca Trzaskowskiego o kontrowersyjnych planach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy w kampanii wyborczej obiecywali poprawę jakości życia w stolicy. Padło wiele obietnic, a teraz okazuje się, że jednym z priorytetów dla władz Warszawy jest... wprowadzenie tzw. karty LGBT. Pierwsze szczegóły tego projektu jakie dziś poznaliśmy budzą wiele kontrowersji.

Dziś wiceprezydent Warszawy zdradził, na czym polegała będzie karta LGBT. Ma ona wprowadzić szereg udogodnień dla osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Ma być to m.in. pomoc psychologiczna dla osób z tego środowiska czy pomoc w powstaniu... hostelu dla gejów i lesbijek.

Często tożsamość seksualna na etapie szkoły nie napotyka na dobrą pomoc psychologiczną, na podanie ręki, w sytuacji, kiedy gej czy lesbijka znajdują się w trudnej psychicznie sytuacji, bo nie powiedzieli o swojej orientacji rodzicom, są sami z tym. Jest też kwestia hostelu LGBT w modelu ekonomii społecznej, czyli takiego, do którego miasto nie dopłaca, ale tworzymy jakieś warunki, żeby on powstał

- wymieniał Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, a także zadeklarowany homoseksualista. Wystąpił on dziś w programie Onetu, gdzie opowiadał o Warszawie swoich marzeń.

Kwestie ideologiczne prezydent Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy stawiają na czołowych miejscach w hierarchii wartości już od początku swojej kadencji. Szkoda, bo mieszkańcy Warszawy oczekują jednak realnych zmian, a nie przepychanek różnych środowisk. Do wyborców można tylko rzec: taką będziecie mieli Warszawę, jaką sobie wybraliście władzę...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl