Niemcy mają potężny problem z arabskimi klanami! „Tworzą własny system wartości i porządku”

Kadr z serialu 4 Blocks / youtube.com/print screen/@UCIKinoDE

  

W obliczu nasilającej się fali przestępstw niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) postanowił baczniej przyjrzeć się działalności arabskich i tureckich klanów. Rzeczniczka tej instytucji poinformowała, że w tegorocznym raporcie BKA, palącemu problemowi, poświęcony zostanie po raz pierwszy cały rozdział.

"Arabskie i tureckie klany przestępcze stwarzają duże zagrożenie w Niemczech. Naruszają oni istniejące struktury państwowe, tworzą własny system wartości i porządku w mocno zhierarchizowanej subkulturze" 

- mówiła rzeczniczka BKA, cytowana przez dw.com. 

Jak dodała, "dotychczas problem klanów traktowany był przez władze marginalnie".

Według niej w obecnej chwili m.in. w Berlinie, Bremie, Nadrenii Północnej-Westfalii policja prowadzi śledztwa dotyczące przestępstw, za którymi stoją członkowie klanów. 

"W sierpniu ubiegłego roku policja zajęła pod zarzutem prania pieniędzy 77 nieruchomości o wartości 9 mln euro, należących do arabskiego klanu w Berlinie. Stołeczna prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko 16 osobom"

- informowała rzecznik Federalnego Urzędu Kryminalnego.  

Szef BKA Holger Muench poinformował, że policja skupi się na przeciwdziałaniu powstawania nowych klanów przestępczych. Podkreślił, że czynnikiem, który sprzyja temu niebezpiecznemu zjawisku jest napływ imigrantów. 

W 2017 roku na skutek działania zorganizowanych grup przestępczych doszło do strat w wysokości 209 mln euro. 

Rzecznik klubu poselskiego FDP Konstantin Kuhle wytknął niemieckim służbom szereg błędów. 

Chadecy i SPD zbyt późno przebudzili się w walce z przestępczością klanów. Osobny rozdział poświęcony tej problematyce w następnym raporcie BKA jest dobrym początkiem, ale to za mało. – Służby dochodzeniowo-śledcze muszą otrzymać więcej środków. Musi też dojść do zreformowania struktur bezpieczeństwa" 

– oznajmił Kuhle, dodając, że "szczególnie potrzebna jest lepsza koordynacja poza granicami kraju".

 

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Handlował zagrożonymi wyginięciem gadami. ZDJĘCIA

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpadli na trop 40-letniego mieszkańca Katowic, który zajmował się hodowlą oraz handlem zagrożonymi wyginięciem gadami. Według ustaleń śledczych, mężczyzna sprowadzał z zagranicy zabronione prawnie gatunki dzikich zwierząt, a następnie oferował je do sprzedaży na portalach internetowych oraz podczas tematycznych pokazów. Ceny zwierząt oscylowały od 150 do 300 zł.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. zamierza uczestniczyć w targach terrarystycznych, odbywających się w Nowej Hucie. Tego dnia policjanci od samego rana bacznie obserwowali miejsce, w którym gromadzili się koneserzy egzotycznych zwierząt. Gdy na wystawie pojawił się 40-letni mężczyzna wraz ze swoimi nielegalnymi okazami, policjanci zatrzymali go. Natomiast gady, które chciał sprzedać zostały w obecności biegłego zarekwirowane. Wśród zabezpieczonych zwierząt były: kameleon jemeński, legwan oraz zielony pyton birmański. Natomiast w chorzowskim mieszkaniu zatrzymanego - podczas przeszukania dokonanego wspólnie z miejscowymi policjantami - kryminalni znaleźli jeszcze węże boa, żabki dendrobates, a także żółwie stepowe, które również miały trafić na rynek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o ochronie przyrody, tj. art. 128 ust. 2 pkt. d - za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Przepis ten mówi o naruszeniu prawa Unii Europejskiej w zakresie  obrotu chronionymi  gatunkami dziko żyjących zwierząt i roślin poprzez oferowanie zbycia lub nabycia, przewożenie w celu zbycia, nabywanie, wystawianie publicznie w celach zarobkowych okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl