Niemcy mają potężny problem z arabskimi klanami! „Tworzą własny system wartości i porządku”

Kadr z serialu 4 Blocks / youtube.com/print screen/@UCIKinoDE

  

W obliczu nasilającej się fali przestępstw niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) postanowił baczniej przyjrzeć się działalności arabskich i tureckich klanów. Rzeczniczka tej instytucji poinformowała, że w tegorocznym raporcie BKA, palącemu problemowi, poświęcony zostanie po raz pierwszy cały rozdział.

"Arabskie i tureckie klany przestępcze stwarzają duże zagrożenie w Niemczech. Naruszają oni istniejące struktury państwowe, tworzą własny system wartości i porządku w mocno zhierarchizowanej subkulturze" 

- mówiła rzeczniczka BKA, cytowana przez dw.com. 

Jak dodała, "dotychczas problem klanów traktowany był przez władze marginalnie".

Według niej w obecnej chwili m.in. w Berlinie, Bremie, Nadrenii Północnej-Westfalii policja prowadzi śledztwa dotyczące przestępstw, za którymi stoją członkowie klanów. 

"W sierpniu ubiegłego roku policja zajęła pod zarzutem prania pieniędzy 77 nieruchomości o wartości 9 mln euro, należących do arabskiego klanu w Berlinie. Stołeczna prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko 16 osobom"

- informowała rzecznik Federalnego Urzędu Kryminalnego.  

Szef BKA Holger Muench poinformował, że policja skupi się na przeciwdziałaniu powstawania nowych klanów przestępczych. Podkreślił, że czynnikiem, który sprzyja temu niebezpiecznemu zjawisku jest napływ imigrantów. 

W 2017 roku na skutek działania zorganizowanych grup przestępczych doszło do strat w wysokości 209 mln euro. 

Rzecznik klubu poselskiego FDP Konstantin Kuhle wytknął niemieckim służbom szereg błędów. 

Chadecy i SPD zbyt późno przebudzili się w walce z przestępczością klanów. Osobny rozdział poświęcony tej problematyce w następnym raporcie BKA jest dobrym początkiem, ale to za mało. – Służby dochodzeniowo-śledcze muszą otrzymać więcej środków. Musi też dojść do zreformowania struktur bezpieczeństwa" 

– oznajmił Kuhle, dodając, że "szczególnie potrzebna jest lepsza koordynacja poza granicami kraju".

 

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trumna z ciałem śp. premiera Jana Olszewskiego spoczęła na Powązkach Wojskowych w Warszawie

/ Telewizja Republika/printscreen

  

Na cmentarzu powązkowskim w Warszawie zakończyły się uroczystości pogrzebowe śp. Jana Olszewskiego. Byłego premiera żegnali przedstawiciele najwyższych władz państwowych i tysiące ludzi z całej Polski. Wśród żegnających Jana Olszewskiego licznie stawili się przedstawiciele "Klubów Gazety Polskiej".

Po pożegnaniu z powstańcami warszawskimi, weteranami i działaczami opozycji antykomunistycznej, trumna z ciałem premiera Olszewskiego została przewieziona w uroczystym kondukcie na warszawskie Powązki Wojskowe, gdzie spoczęła w grobie.

W uroczystości wzięli udział m.in. rodzina zmarłego b. premiera, prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: Beata Mazurek, Ryszard Terlecki, Małgorzata Kidawa-Błońska, Bogdan Borusewicz, a także premier Mateusz Morawiecki z ministrami, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz b. szef MON Antoni Macierewicz.


Kondukt z trumną b. premiera Jana Olszewskiego, po mszy pogrzebowej w archikatedrze, przeszedł ulicami Starego Miasta przed pomnik Powstańców Warszawskich przy pl. Krasińskich. Trumna przewożona była na lawecie armatniej. Jana Olszewskiego żegnały tysiące warszawiaków.

Pożegnanie z powstańcami warszawskimi, weteranami i działaczami opozycji antykomunistycznej odbyło się na pl. Krasińskich. Przewiezioną tu z katedry przy ul. Świętojańskiej na lawecie armatniej trumnę z ciałem premiera ustawiono przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

"Odszedł od nas człowiek prawy i odważny, gorąco kochający Polskę i całym swoim sercem ojczyźnie naszej służący"

- powiedział Nizieński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl