Niemcy mają potężny problem z arabskimi klanami! „Tworzą własny system wartości i porządku”

Kadr z serialu 4 Blocks / youtube.com/print screen/@UCIKinoDE

  

W obliczu nasilającej się fali przestępstw niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) postanowił baczniej przyjrzeć się działalności arabskich i tureckich klanów. Rzeczniczka tej instytucji poinformowała, że w tegorocznym raporcie BKA, palącemu problemowi, poświęcony zostanie po raz pierwszy cały rozdział.

"Arabskie i tureckie klany przestępcze stwarzają duże zagrożenie w Niemczech. Naruszają oni istniejące struktury państwowe, tworzą własny system wartości i porządku w mocno zhierarchizowanej subkulturze" 

- mówiła rzeczniczka BKA, cytowana przez dw.com. 

Jak dodała, "dotychczas problem klanów traktowany był przez władze marginalnie".

Według niej w obecnej chwili m.in. w Berlinie, Bremie, Nadrenii Północnej-Westfalii policja prowadzi śledztwa dotyczące przestępstw, za którymi stoją członkowie klanów. 

"W sierpniu ubiegłego roku policja zajęła pod zarzutem prania pieniędzy 77 nieruchomości o wartości 9 mln euro, należących do arabskiego klanu w Berlinie. Stołeczna prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko 16 osobom"

- informowała rzecznik Federalnego Urzędu Kryminalnego.  

Szef BKA Holger Muench poinformował, że policja skupi się na przeciwdziałaniu powstawania nowych klanów przestępczych. Podkreślił, że czynnikiem, który sprzyja temu niebezpiecznemu zjawisku jest napływ imigrantów. 

W 2017 roku na skutek działania zorganizowanych grup przestępczych doszło do strat w wysokości 209 mln euro. 

Rzecznik klubu poselskiego FDP Konstantin Kuhle wytknął niemieckim służbom szereg błędów. 

Chadecy i SPD zbyt późno przebudzili się w walce z przestępczością klanów. Osobny rozdział poświęcony tej problematyce w następnym raporcie BKA jest dobrym początkiem, ale to za mało. – Służby dochodzeniowo-śledcze muszą otrzymać więcej środków. Musi też dojść do zreformowania struktur bezpieczeństwa" 

– oznajmił Kuhle, dodając, że "szczególnie potrzebna jest lepsza koordynacja poza granicami kraju".

 

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych. Uczestnicy Zjazdu Ślaskich Klubów "GP" uczcili pamięć Powstańców

  

Podczas dzisiejszego Zjazdu Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej" z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych. Tak uczestnicy Zjazdu uczcili pamięć walczących o polskość Śląska. Nie zabrakło też szczególnych podziękowań.

Wczoraj w Tarnowskich Górach rozpoczął się trzydniowy Zjazd Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej", którego organizatorką jest przewodnicząca gliwickiego Klubu "GP", Marta Święcicka. W piątek na inaugurację wydarzenia przybył do Tarnowskich Gór premier Mateusz Morawiecki.

Spotykamy się w pięknym miejscu, na śląskim Wawelu [zamku w Tarnowicach Starych], w sali rycerskiej, bo mam zaszczyt spotykać się z współczesnym rycerstwem Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że są ludzie, którzy tak Polskę pielęgnują w sercu

- powiedział wczoraj szef polskiego rządu.

Dzisiaj uczestnicy Zjazdu uczcili pamięć walczących o polskość Śląska.

To właśnie podczas dzisiejszego Zjazdu Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej" z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych.

Członkowie Śląskich Klubów "Gazety Polskiej" szczególne podziękowania skierowali zaś do poseł PiS Barbary Dziuk za "dbałość o prawdę historyczną oraz służbę na rzecz Ojczyzny".

Taki napis widniał na specjalnie przygotowanym torcie:

Wcześniej, w sobotę, kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach złożyli m.in. własnie poseł na Sejm RP, Barbara Dziuk, rodowita tarnogórzanka, znana z lokalnej aktywności, Marta Święcicka, szefowa klubu "GP" w Gliwicach oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". 

[polecam:https://niezalezna.pl/284994-pamiec-o-powstancach-wciaz-zywa-uczestnicy-zjazdu-klubow-gp-upamietnili-walczacych-o-polskosc-slaska]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl