Wyborcza fetuje nagrodę dla twórców „wafelkowego skandalu”- w sieci nie milkną komentarze

Po werdykcie kapituły 14. edycji Nagrody Radia ZET nie milkną kontrowersje. Fakt uhonorowania twórców reportażu o "polskich neonazistach" budzi żywiołową dyskusję i stawia pytanie - co zrobi kapituła nagrody Radia ZET, jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia śledczych, dotyczące możliwości sprokurowania całego wydarzenia przez dziennikarkę TVN? Nierozstrzygnięte jeszcze kontrowersje związane z możliwą "ustawką", nie wzbudziły żadnych wątpliwości u Jarosława Kurskiego, który postanowił poinformować o przyznaniu nagrody na Twitterze.

gala w Zachęcie
twitter.com/screenshot/@aniajozia

Okazuje się jednak, że impreza pokazana w reportażu TVN, mogła być ordynarną mistyfikacją.

Zbigniew Ziobro potwierdził, że jednym z badanych wątków śledztwa ws. "urodzin Hitlera" jest sprokurowanie tego zdarzenia za pieniądze.

Z zeznań organizatora "urodzin" Mateusza S., wynika, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. zł. 

Dodatkowego "smaczku" sprawie dodaje fakt, że patron nagrody radia ZET był w PRL zarejestrowany przez SB  jako tajny współpracownik „Janek”

Tymczasem zadowolenie z nagrody dla dziennikarzy TVN wyraził na Twitterze zastępca naczelnego "Gazety Wyborczej", który jest jednym z członków kapituły nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nierozstrzygnięte jeszcze kontrowersje związane z możliwą "ustawką" całego wydarzenia nie wzbudziły u Jarosława Kurskiego żadnych wątpliwości. 

Komentarze pod postem Kurskiego były raczej prześmiewcze, ale pozostaje pytanie - co zrobi szanowna kapituła nagrody Radia ZET, jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia prokuratury? 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

#Anna Sobolewska #Bertold Kittel #Piotr Wacowski #nagroda radia ZET #nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego #Jarosław Kurski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo