Drogowe „wyczyny” posła Nitrasa. „Kobieta wystraszyła się i zamknęła w pojeździe”

Sławomir Nitras / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Poseł Platformy Obywatelskiej, kandydat na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras jest „bohaterem” kolejnej afery, sprawa trafiła na policję. Polityk miał jechać pod prąd i zaparkować na przystanku autobusowym – podaje Radio Szczecin. – W konsekwencji doszło do kolizji z autobusem – mówi prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie.

Chyba nie tak miała wyglądać kampania wyborcza Sławomira Nitrasa w Szczecinie. Radio Szczecin informuje o sytuacji, jaka miała miejsce 8 lipca przy dworcu kolejowym. Poseł Platformy Obywatelskiej „przyjechał z rodziną swoim Audi A6 na dworzec kolejowy. Zaparkował w miejscu przeznaczonym dla autobusów na ulicy Owocowej, tuż przy wejściu” – informuje radioszczecin.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nitras ledwo rozpoczął kampanię i już coś poszło nie tak. Usuwają jego nielegalne plakaty!

Awantura zaczęła się, gdy kierująca autobusem kobieta zarysowała zaparkowane na przystanku auto Nitrasa.

Jak mówił Włodzimierz Sołtysiak, prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie, kierowca samochodu zachowywał się emocjonalnie, w stosunku do kierowcy autobusu. Nitras miał wskazywać, że „prowadząca autobus chciała zabić rodzinę, która była w aucie”.

Pani wystraszyła się, zamknęła w pojeździe i wezwała służby centrali ruchu

– podał prezes spółki obsługującą komunikację miejską.

Sprawa została skierowana przez władzę szczecińskiego przedsiębiorstwa na policję.

- Uważamy, że kierowca samochodu osobowego stał w miejscu niedozwolonym, w zatoce przystankowej, stał pod prąd i w sposób ewidentny utrudniał manewr parkowania - opisuje Sołtysiak.

Radio Szczecin kilkukrotnie pytało posła Nitrasa o to, dlaczego złamał dlaczego złamał przepisy ruchu drogowego i był agresywny wobec kierowcy autobusu. Nie uzyskano odpowiedzi.

Szczecińska policja podała, że trwa postępowanie w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nigeria. Dżihadyści zabili zakładników

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Działająca w Nigerii międzynarodowa organizacja pomocowa Action Against Hunger poinformowała, że dzihadyści zabili czterech jej pracowników, którzy zostali porwani w lipcu br. Przy życiu pozostaje jeszcze jeden z zakładników.

W lipcu sześć osób z organizacji humanitarnej zostało uprowadzonych w pobliżu miasta Damasak w stanie Borno. Uprowadzenia dokonała Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), odłam Boko Haram. Jedna z osób porwanych została zabita we wrześniu.

Wczoraj poinformowano, że dżihadyści zgładzili kolejne cztery osoby mimo apeli Action Against Hunger o uwolnienie zakładników.

- Nasza organizacja potępia te zabójstwa w najostrzejszych słowach i głęboko ubolewa, że nie wykonano wezwań do uwolnienia zakładników

- oświadczono. Jednocześnie ponownie zaapelowano do uwolnienia ostatniej żyjącej porwanej osoby.

Organizacja Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako „zachodnia edukacja to świętokradztwo”, walczy zbrojnie o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. Szariat obowiązuje w północnych stanach kraju, gdzie mieszka najwięcej muzułmanów. 10 lat istnienia Boko Haram w Nigerii pozbawiło życia ok. 30 tys. osób, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domostwa.

Action Against Hunger jest międzynarodową organizacją pozarządową mającą na celu walkę z głodem na świecie. Została założona w 1979 przez grupę francuskich lekarzy, naukowców, dziennikarzy i pisarzy. Obecnie działa w 40 krajach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl