Niedawno głośno zrobiło się o konwencji "Porozumienia Samorządowego" w Legionowie, która odbyła się 24 września - wszystko za sprawą żenującego spektaklu, który był udziałem gospodarza konwencji, prezydenta miasta, Romana Smogorzewskiego, związanego przez wiele lat z Platformą Obywatelską. Samorządowiec rzucał raz po raz seksistowskie dowcipy i docinki w kierunku kandydatek "PS". Wszystko odbywało się przy gromkim aplauzie publiki.

Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna i wiesz... masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta.

No i pani od seksu (śmiech). Przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy.

Tutaj mamy chyba dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym, że napalone...

- to tylko niektóre z tekstów Smogorzewskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Seksistowskie i żenujące teksty, śmiech z sali... Tak wyglądała konwencja kandydata 

Na Facebooku Magda Brzeska, córka Jolanty Brzeskiej, w nawiązaniu do popisów Smogorzewskiego, przypomniała pewną uderzającą historię sprzed kilku lat.

"Roman Smogorzewski przykro mi, że po raz kolejny poczułam się jak towar po Pana słowach. Podobnie pewnie czuły się te Panie na scenie i zapewne nie wiedziały jak się zachować. Podobnie pewnie jak ja, gdy kilka lat temu postanowił Pan wykorzystać swoje stanowisko obłapiając mnie podczas jednej z imprez miejskich [pisownia oryginalna - red.]"

- pisze na Facebooku Magda Brzeska.

"Przykro mi, że nie ma Pan szacunku do ludzi, traktuje ich Pan strasznie. Szczególnie dotyczy to kobiet. I szczerze mówiąc - w innych krajach byłby Pan politycznie skończony"

- dodała Brzeska.

Na swoim koncie na Twitterze Magda Brzeska wczoraj zamieściła taki wpis: