Sikorski zapytany o aferę taśmową przeszedł samego siebie! Co powiedział?

Radosław Sikorski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Od kilku dni media piszą, a politycy rozmawiają o „taśmach Onetu". Opozycja za wszelką cenę próbuje powiązać premiera Morawieckiego z aferą taśmową. Do sprawy odniósł się Radosław Sikorski, który na ujawnionych(przed laty!) nagraniach zasłynął z knajackiego języka, niewybrednych żartów i prymitywnych tekstów. Co dziś mówi? Tego można było się spodziewać.

Portal Onet „ujawnił” nagrania rozmów z udziałem Mateusza Morawieckiego - z czasu, gdy obecny premier był szefem banku. Dziennikarze portalu powołują się na akta afery taśmowej, do których mieli dotrzeć. Tymczasem nagranie nie jest „sensacyjne”, ponieważ jego fragmenty były publikowane już kilka lat temu.

Całą sprawę dosadnie skomentowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Nie ma ona najmniejszych wątpliwości, że cała sprawa to „odgrzewany kotlet”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mazurek jednym zdaniem podsumowała „zagrywkę” Onetu: „Odgrzewany kotlet”

Politycy opozycji ze wszystkich sił usiłują powiązać premiera Morawieckiego z aferą taśmową. We wczorajszej „Kropce nad i” w TVN24 gościł Radosław Sikorski. Ten sam, który na ujawnionych przed laty nagraniach mówił „zrobiliśmy laskę Amerykanom”, a o rektorach polskich uniwersytetów – „ku***y i nieroby”.

CZYTAJ WIĘCEJ: NAGRANIE! Prymitywne teksty Sikorskiego. "Zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy"

Co mówi dziś o „nowych” nagraniach? Przekonuje, że „sprawa dotyczy nie tylko jednego obozu politycznego”. Przeprasza też za swoje słowa i próbuje odwrócić kota ogonem.

Jeszcze raz chciałem wszystkich, których moje słowa na taśmach mogły urazić, przeprosić, choć przypominam, że słowa moje były skierowane do mojego rozmówcy, a do opinii publicznej trafiły wyłącznie w wyniku przestępstwa

– przekonuje były szef MSZ.

Sikorski podkreślił, że przestępstwem było samo nagrywanie. A wypowiedziane na nich słowa?

W pewnym sensie taśmy są pomnikiem uczciwości tamtego środowiska – powiedział.

Niebywałe…

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl