Żurek chce show, dostał już odpowiedź od poseł Pawłowicz. Na pewno nie będzie taryfy ulgowej...

– Będziemy oceniać całokształt postawy sędziego Żurka – podkreśliła w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz, członek Krajowej Rady Sądownictwa. Mówiła też o "prowokowaniu buntów i buntowaniu się przeciwko władzy ustawodawczej, nierespektowaniu ustaw oraz nie wykonywaniu postanowień ustawy" kandydata na sędziego Sądu Najwyższego. Bo takie aspiracje ma W. Żurek.

sędzia Waldemar Żurek
/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sędzia Waldemar Żurek ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Złożył już odpowiednie dokumenty do Krajowej Rady Sądownictwa. Nie robi tego jednak po to, żeby faktycznie zostać sędzią Sądu Najwyższego. Jak twierdzi, chce „przetestować procedurę naboru” tej instytucji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Happening Żurka. Kandyduje do Sądu Najwyższego, bo... chce coś sprawdzić

Trudno powiedzieć po wypowiedzi medialnej, co miał na myśli sędzia Żurek, ale biorąc pod uwagę jego nastawienie, prowokowanie buntów i buntowanie się przeciwko władzy ustawodawczej, nie wykonywanie, nierespektowanie ustaw oraz nie wykonywanie postanowień ustawy, nieposłuszeństwo swojemu prezesowi, który nie jest w stanie nakłonić go do pracy, sprawia, że będziemy oceniać całokształt postawy pana sędziego Żurka. Tym bardziej, że jednym z pierwszych kryteriów sędziów powoływanych do Sądu Najwyższego jest nieskazitelność charakteru, tzn. działanie w imię etyki i przestrzeganie prawa – oceniła w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

Prof. Pawłowicz podkreśliła, że "jeśli sędzia Żurek chce nas przetestować, to my przetestujemy jego".

 


Źródło: niezalezna.pl

#KRS #SN #Krystyna Pawłowicz #Waldemar Żurek

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo