Laureaci III edycji konkursu „Polski Przedsiębiorca 2017 Gazety Polskiej Codziennie” - ZDJĘCIA

/ niezalezna.pl

Już po raz trzeci podczas gali „Polski Przedsiębiorca 2017 Gazety Polskiej Codziennie” wyłoniono liderów polskiej gospodarki. - Nie ma nic złego w tym, że biznesmeni robią karierę, że się bogacą - to jest bardzo dobrze. Życzę Państwu, żebyście doszli jeszcze dalej niż do tej pory, ale żeby to zawsze było w zgodzie z dobrem Ojczyzny - mówił podczas specjalnej gali redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz witając gości gali wspominał o historii "Gazety Polskiej Codziennie" oraz o ludziach, którzy ją tworzą, czyli zespole dziennikarzy.

- Ta gala jest kojarzona z rocznicą powstania Gazety Polskiej Codziennie, która powstała w 2011 roku. 9 września wydaliśmy pierwszy numer. Jeżeli żyjemy trochę z dnia na dzień, to żyjemy dzięki fantastycznemu zespołowi - najlepszym dziennikarzom na świecie. To są ludzie, którzy przetrwali wszystkie możliwe kryzysy - powiedział redaktor Sakiewicz.

- Druga grupa osób, którym chcę podziękować to nasi Czytelnicy, którzy w tych trudnych warunkach muszą poszukiwać naszych gazet w kioskach. To naprawdę nie jest dzisiaj proste - im trzeba szczególnie podziękować - dodał.

Podobnie jak w minionych latach laureaci zostali wybrani przez Kapitułę Konkursu złożoną z: Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Instytutu Staszica. W skład Kapituły wejdą również reprezentanci organizacji ekonomicznych i naukowych: Centrum im. Adama Smitha, Związku Pracodawców  i Przedsiębiorców, Instytutu Jagiellońskiego oraz Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa, a także przedstawiciele rynku medialnego: Gazety Polskiej Codziennie oraz Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego. Partnerem strategicznym Konkursu, którego przedstawiciele również zaszczycili obrady Kapituły, jest największa polska instytucja finansowa: PKO Bank Polski.  

Tomasz Sakiewicz przed wręczeniem nagród wskazał na wielką przemianę, jaką w ostatnim czasie przeszła polska gospodarka.

- Wiadomo, że te same państwa, o takim samym systemie podatkowym, o bardzo zbliżonych inwestycjach, o zbliżonym zaangażowaniu ludzi w pracę, różniące się tylko tym jednym elementem - czy się kradnie, czy się nie kradnie - rozwijają się zupełnie inaczej. Te państwa, w których się nie kradnie rozwijają się o wiele szybciej. Dlaczego Polska rozwija się szybciej? Bo przestaliśmy się zgadzać na kradzież. To jest podstawowa cecha tego co się dzieje w tej chwili w Polsce. Jej pozytywną stroną jest troska o polską gospodarkę - zaznaczył redaktor Sakiewicz.

Nie ma nic złego w tym, że biznesmeni robią karierę, że się bogacą - to jest bardzo dobrze. Życzę państwu, żebyście doszli jeszcze dalej niż do tej pory, ale żeby to zawsze było w zgodzie z dobrem Ojczyzny - dodał Tomasz Sakiewicz.

Nagroda Gazety Polskiej Codziennie przyznawana jest osobom indywidualnym w kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, filantrop. Przyznane zostały także dwa wyróżnienia redakcji „Gazeta Polska Codziennie” oraz po raz pierwszy – wyróżnienie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.

Laureaci Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2017 Gazety Polskiej Codziennie”:

  • Kategoria Innowator - Dawid Cycoń, prezes ML System SA
  • Kategoria Eksporter - Aneta Raczek, prezes Ferro SA
  • Kategoria Lider Przemysłu - Ireneusz Sobol, prezes Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych
  • Kategoria Małe i Średnie Przedsiębiorstwa - Anna Stasiak- Apelska, prezes Krakowski Teatr Komedia
  • Kategoria Filantrop - prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
  • Wyróżnienie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa - Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw
  • Wyróżnienie dziennika „Gazeta Polska Codziennie”- Filipa Grzegorczyk, prezesa zarządu TAURON SA
  • Wyróżnienie dziennika „Gazeta Polska Codziennie” - Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska

Patroni honorowi konkursu: Minister Inwestycji i Rozwoju, Minister Energii , Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Finansów

Patronaty medialne: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Niezależna.pl, Vod.Gazeta Polska , Telewizja Republika, TVP Info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl